V podzimní domácí ligové derniéře by se do základní sestavy Baníku v pondělním utkání s Teplicemi mohl vrátit chorvatský záložník Davor Kukec. „Teplice se proti minulé sezoně hodně zlepšily. Hrají fakt výborný útočný fotbal. Hodně jim pomohli hlavně hráči z Afriky, kteří zvedli ofenzívu týmu," uvedl Kukec.


Přesto věří, že jeho tým nevyjde v pondělní dohrávce 15. kola první ligy bodově naprázdno. „Teplice jsou velice silné v útočné fázi, ale směrem dozadu už tak kvalitní není. Toho se pokusíme využít. Věřím, že šanci na úspěch máme," podotkl Kukec.

Sám naskočil v této sezoně kvůli chronickým problémům s břišním svalem jen do osmi utkání a odehrál tak jen 473 minut.

„Už je to sice lepší než před měsícem, ale pořád to není ideální a stoprocentní. Když máme během dvou dnů třeba tři nebo čtyři tréninky, tak mě břišní sval pořád bolí. A to není vůbec příjemné, hodně mě to limituje. Do zimní přestávky to musím vydržet, pak to budu muset za každou cenu vyřešit. Takhle to dál prostě nejde. Už jsem v Chorvatsku domluvený s lékařem, který je na podobná zranění specialista. Musí mě dát dohromady. Jednomu fotbalistovi s podobným zraněním v minulosti pomohl, takže doufám, že dá dohromady taky mě," uvedl Kukec s tím, že se jedná o jednoznačně nejvážnější zranění v kariéře. „Nic horšího mě ještě nepotkalo," uvedl Kukec.

I proto zatím nepřemýšlí nad tím, kde bude hrát na jaře. V Baníku má smlouvu s opcí jen do konce kalendářního roku. „Uvidíme, jak vše dopadne. Mě mrzí hlavně to, že zase hrajeme jen o záchranu. A to hlavně kvůli skvělým fanouškům, kteří mají Baník a fotbal hodně rádi," dodal Kukec, který v české lize v 47 zápasech vstřelil 11 branek.