Ti si v průběhu zimy přivodili poměrně těžká zranění. Každý, kdo hrál fotbal, ví, že poničené vazy v koleni mohou fotbalistu vyřadit ze hry klidně i na celý rok.

„Kuba Zeman a Vítek Zezulka nám budou hodně chybět, a to mě mrzí,“ říkal krátce po skončení předposledního přípravného utkání, v němž však jeho okleštěný soubor uhrál lichotivou remízu s Petřkovicemi, které hrají o dvě soutěže výš.

Může být ten sobotní výborný výsledek a místy i velmi solidní hra proti Petřkovicím povzbuzením pro vaše svěřence?

To určitě. Je to rozhodně povzbuzení do další fotbalové práce, protože máme teď, čtrnáct dnů před jarním startem, čtyři kluky mimo hru. Momentálně doslova sestavu látáme, jak jen to jde, a přípravné zápasy hrajeme v jedenácti lidech. Tímhle zápasem si však kluci dokázali, že fotbal hrát umějí. Je ale pravda, že z deseti podobných duelů vydržíme podobně hrát asi jen jeden, ale když se chce a jde se tomu štěstí trošičku naproti, tak to může vyjít. Navíc si myslím, že na naší straně nechyběla ani herní kvalita.

Utkání s Petřkovicemi se však nakonec i vyhrotilo…

Je to dáno tím, že jsme vrstevníci. David Levčík, Honza Hejnal, brácha David… Navíc i já jsem nějakou dobu v Petřkovicích hrál, takže se navzájem dobře známe a hecujeme se. Já už to sice na lavičce v sobě trošku krotím, ale ti kluci si na place nic nedarují a je úplně jedno, že jde jen o přátelské utkání. I proto došlo ve druhém poločase k Hejnalovu trošku ostřejšímu zákroku, který se logicky soupeři moc nelíbil. I proto jsem do toho vstoupil i já, ať se kluci, nedej bože, na hřišti třeba nepobijÍ. Nakonec to skončilo v klidu. Ale určitě souhlasím, že k zápasu podobná extempore nepatří.

A nebylo v tom třeba i něco jiného?

Já jsem to navíc viděl i tak, že Petřkovice byly trošku frustrované z toho, že nás nijak zvlášť nepřehrávají a že to utkání neměly tak jednoduché, jak si samy představovaly. Třeba i z pohledu toho prvního přípravného zápasu, kdy nás po celkem vyrovnaném poločase logicky, s ohledem na soutěž, kterou hrají a jakou mají tréninkovou morálku, přejely. Navíc nám pomohl i ten docela těžký terén.

Jak byste vy osobně zhodnotil dolnolhotskou zimní přípravu?

Jak bych to jen řekl… Byl to kompromis za kompromisem. Podívejte, v té soutěži, kterou Dolní Lhota hraje, neberou chlapi za fotbal žádné peníze, teda aspoň u nás ne, a na živobytí si tak logicky musejí vydělat jinde. Když člověk potřebuje, tak musí zůstat v práci, a pak logicky ta příprava není úplně ideální. Kolikrát jsme se sešli v šesti sedmi lidech. Trénovali jsme dvakrát týdně, v rámci možností jednou v tělocvičně a jednou venku, kde jsme trošku nabírali kondici. K tomu byly víkendové zápasy, takže bych ji hodnotil i celkem špatně. A to hlavně proto, že kvůli těm terénům jsme ztratili, dá se říct, klíčové hráče. Jakub Zeman má přetržené křížové vazy, stejně jako Vít Zezulka… Ti nám budou na jaře hodně chybět, což mě pochopitelně mrzí.

Takže asi nebudete hrát o postup…

V prvé řadě chceme hrát dobrý fotbal, kterým bychom rádi dělali radost vlastním fanouškům, ale nějaký konkrétní cíl, skončit do takového či onakého místa, nemáme. Neradi bychom se pochopitelně zamotali do boje o záchranu, naopak byl bych rád, kdybychom dokázali hrát vyrovnané zápasy s mančaftY, které jsou momentálně někde jinde než my. A to mám na mysli zázemí či hráčský kádr. Je pravda, že třeba na podzim se nám proti těm v tabulce výše postaveným celkům docela dařilo. Myslím, že jsme pro ně byli nepříjemným soupeřem, protože máme v kádru dobré hráče. Oni sami rádi hrají s mužstvy, kterÁ umějí a chtějí hrát fotbal. Abych to řekl trošku konkrétněji, rád bych Dolní Lhotu já sám viděl v lepším středu tabulky, a pokud to půjde, tak třeba i výš. Ale třeba na boj o postup asi v tuto chvíli nemáme.

A kdo se o něj na jaře podle vás bude pokoušet?

Určitě si myslím, že Kozmice. Ty jsou dlouhodobě v naší soutěži na čelnÝch příčkách a mají tam to dobré zázemí, o němž jsem mluvil. Navíc mají fakt dobré mužstvo. Jim by ta I.A třída, myslím, hodně slušela. K nim bych asi osobně přiřadil vždy hodně ambiciózní Markvartovice, které už to chtěly před rokem. Mají tam dobré hráče, ten jejich mančaft je však narychlo sestavený s úkolem pokusit se postoupit. Ovšem ty asi řadím mezi možná i největší postupové kandidáty a určitě bych neodepisoval ani Klimkovice. Ty mají skutečnou personu na trenérské pozici – pan trenér Grussmann je obrovský pojem. A navíc taky hrají dobrý fotbal, což jsme koneckonců na podzim na vlastní kůži zažili. Takže si myslím, že asi ty tři týmy se o postup výš poperou.

Příprava Dolní Lhoty ve výsledcích

FC Odra Petřkovice (krajský přebor) – TJ Sokol Dolní Lhota 5:0

Rapid Muglinov (městský přebor) – TJ Sokol Dolní Lhota 3:1 (Semelka)

Sokol Krásné Pole (I.A třída) – TJ Sokol Dolní Lhota 0:1 (Zeman)

Sokol Vřesina (městský přebor) – TJ Sokol Dolní Lhota 2:2 (Besta, Zeman)

FK Kylešovice (okresní přebor) – TJ Sokol Dolní Lhota 5:1 (Semelka)

TJ Sokol Dolní Lhota – FC Odra Petřkovice (krajský přebor) 2:2 (Slíž, Jiřičný)
Nejbližší zápasový program Odry

V sobotu 19. března od 10 hodin doma generálka na jaro s Kyjovicemi. O týden později – v sobotu 26. března od 15 hodin – ostrý mistrovský start v I.B třídě doma proti Hati.