TJ Sokol Dolní Lhota – TJ Sokol Krásné Pole 1:0 (0:0)

„Kdybychom hráli stále jen s Krpolem, pak bychom měli v soutěži stoprocentní bilanci,“ smál se po konci duelu trenér momentálně osmého celku I.B třídy Martin Štverka. „Ale to byl samozřejmě jen vtip. Je však pravda, že se mi dnešní zápas hodně líbil. Byl svižný a snad i na oko pohledný. Škoda jen, že se nám v závěru ještě nepodařilo vedení pojistit,“ dodal.

Po bezbrankovém poločase kde kdo ze čtyř desítek přihlížejících možná čekal, že nadšeně hrající Dolní Lhotě dojdou v souboji s přece jen o poznání vyspělejším týmem síly. Opak byl však pravdou. Nejenže šli díky neomylnému zakončení Jakuba Zemana, kterému nabil českou uličkou uvnitř šestnáctky Karel Semelka, do vedení, ale navíc o chvíli později se do míče opřel Ondřej Bačo, a po jeho ráně se nad hlavou gólmana Pavla Dedka třáslo ještě hodnou chvíli břevno. „Kluci předvedli, že mají naběháno a dokázali prakticky až do konce držet s Krásným Polem krok,“ potěšilo po závěrečném hvizdu kouče Štverku.

Bavící se dolnolhotský lodivod se však ještě před tím, v úplném závěru utkání chytal za hlavu po dvou velkých šancích svých svěřenců, které krásnopolská defenziva odvrátil jen s opravdu velkou dávkou štěstí. „To jsou tutovky, ty je třeba proměnit,“ pokřikoval u vlastní lavičky.

Zápas se i přes nakonec nepříznivý výsledek docela líbil také jeho trenérskému kolegovi a jmenovci na lavičce po podzimu sedmého týmu I.A třídy – Martinu Janíkovi: „Byl to náš úplně první přípravný zápas, ve kterém bylo hlavně důležité, že si kluci konečně zase zahráli skutečný zápas. K větší spokojenosti mi chyběl jen nějaký ten vstřelený gól. Třeba na konci ze standardky.“ V 87. minutě totiž stabilní podzimní záložník Petr Nesvadba po faulu na Jiřího Kozelského z hranice šestnáctky jen lehce orazítkoval pravou tyč.

Branka: 64. Zeman.

Dolní Lhota: Kraina – Martin Souček, Stanovský, Proksch, Balnar – Tomáš Souček, Suchanec, Besta, Kašpar – Zeman, Jiřičný. V průběhu hry ještě naskočili: Ondřej Bačo, Ivo Bačo, Kotula a Semelka. Trenér: Martin Štverka.

Krásné Pole: Dedek – Klímek, Weiss, Třuslo, Jakub Výtisk – Volf, Hrbáč, Homola, Nesvadba – Křižák – Vojtuš. Dále se do hry zapojili: Dočkal, Josef Výtisk, Pohanka, Bubík, Marek Kozelský, Jiří Kozelský a Marek. Trenér: Martin Janík.