V sobotu a na přírodním povrchu (slovo trávník je prozatím až silným výrazem pro terén na tréninkovém dolnolhotském hřišti – pozn. red.) to však byla jiná káva. Domácí byli zkušenějšímu a fotbalově určitě vyspělejšímu celku po většinu zápasu vyrovnaným partnerem a dokonce dvakrát šel do vedení.

Krátce po začátku duelu se za Zotykova záda trefil pohotový Slíž, jenž bezchybně zužitkoval nedorozumění v obraně Petřkovic, která nastoupila už bez podzimní opory Kamila Indry. „Odešel do Horní Suché,“ prozradil lakonicky už před duelem vedoucí týmu Petr Huml. A zhruba v polovině úvodní pětačtyřiceti­minutovky dokázal Jiřičný, že číhat na brankářem vyražené míče se vyplatí. Petřkovický Zotyka totiž nedokázal než jen vyrazit táhlou ránu Besty přímo k jeho kopačkám.

Na první branku soupeře zareagovala Odra prakticky okamžitě, po druhém rohovém kopu v řadě za sebou se přímo od praporku trefil na zadní tyč Patrik Tomek. Ale na druhé, a nakonec definitivní vyrovnání si zhruba dvě desítky přihlížejících počkaly až do závěru prvního poločasu, kdy pohotovou střelou zužitkoval Kašický přízemní nabídku Burána.

Ve druhé půli už žádná branka nepadla, zato se párkrát od kopaček pořádně zajiskřilo a oba trenéři – otec a syn Štverkové – měli v jednu chvíli co dělat, aby na hřišti nedošlo na víc, než jen pár slovních přestřelek. Tečku za zápasem nakonec udělal zajímavý, ale v finální fázi nepřesně zakončený průnik hostujícího štírka Adama Hubeňáka.

TJ Sokol Dolní Lhota – FC Odra Petřkovice 2:2 (2:2)

Branky: 9. Tomek, 44. Kašický – 6. Sliž, 22. Jiřičný.

Dolní Lhota: Kiza (Kraina) – Kotula, Martin Souček, Hejnal, Kašpar – Tomáš Souček, Heřman, Besta, Vyorálek – Slíž, Jiřičný. Trenér: Martin Štverka.

Petřkovice: Zotyka (Otoupalík) – Burián, Michálek, Smékal, Uličný – Kašický, Levčík, David Štverka, Tomek – Hubeňák, Voznica. Dále hráli: Darda, Hanzlík, Horák. Trenér: Václav Štverka.