Dorostenci Karviné se v nejvyšší soutěži prezentují jako příjemné překvapení. Dokážou vzdorovat i největším favoritům a problémy s udržením by mít neměli. Spíš to vypadá v jejich podání na účinkování v první polovině tabulky.

„Za to jsme samozřejmě rádi. Ani jsme neočekávali, že si v nejvyšší soutěži budeme počínat tak slušně. Pro kluky je celostátka určitě velkou zkušeností, slabých soupeřů je minimum, ostatní nás beze zbytku prověří. A když se pak týmu podaří uhrát nějaký pěkný výsledek jako například s Baníkem, družstvo roste," pochvaluje si účast v Celostátní lize dorostu trenér Karviné Petr Gibala.

Jeho svěřenci si v sobotním dopoledni poradili s ostravským týmem, který však byl oslaben o tři hráče základní sestavy – reprezentanty Behana, Szotkowského a Matěje, kteří vzorně reprezentovali na turnaji Václava Ježka, kde se český výběr dostal až do finále (prohrál s Ukrajinou na penalty).

Tyto hráče však nedokázali ostatní nahradit a do Ostravy se tak vraceli s prázdnou. Dvě branky vsítil Baníku další reprezentant Lukáš Kurušta. Karviná tak z těžkého losu (Olomouc, Ostrava, Plzeň) již nevyjde bez bodového zisku. Oba celky se drží v první třetině tabulky.

MFK OKD Karviná U19 – Baník Ostrava U19 4:0 (2:0)

Branky: 21. a 90. Kurušta, 24. Duda, 71. Siekiera.

Karviná: Pastornický – Leibl, Cienciala, Wowra, Berešík – Uher (85. Kurz), Wenglorz (53. Siekiera), Duda (72. Jadamík), Procházka (69. Kalous) – Kurušta, Puchel (89. Molnári).

Ostrava: Varga – Karčmář (68. Holešinský), Plesník, Špavelko, Neumann – Švehlík, Tomšů (69. Honiš), Rataj, Ožvolda – Marek, Strakoš (85. Romaněnko).

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.