Utkání před výbornou kulisou začalo ve vysokém tempu. Domácí zahrozili už ve 4. minutě. Volešákův přetažený centr dolétl až na vzdálenější tyč ke Kerbrovi, ten ale v těžké pozici pálil z voleje metr nad.

V 7. minutě už ale hradišťský stadion vybuchl nadšením. Volešák z rohového kopu posadil míč na hlavu Libora Doška, který zamířil přesně k tyči a poslal Slovácko do vedení – 1:0.

První velkou šanci ke vstřelení gólu měl Baník až po půlhodině hry. S přímým kopem z dvaceti metrů ale Kukec naložil prachbídně. Pak mohly oba celky skórovat po prudkých přihrávkách před bránu, Reiberkovu nabídku ale nikdo netrefil, Barošovi zase sebral míč z nohy Melichárek.

Domácí gólman si připsal veledůležitý zákrok na začátku druhé půle, když hlavou vychytal Staška, který si předtím pohrál s Trousilem. Domácí kapitán si po hodině hry udělal nevídaný výlet a trenér Habanec možná bude muset popřemýšlet, jestli z něho na stará kolena neudělá pravé křídlo.

Trousil totiž krásně naservíroval míč Liboru Doškovi, pro kterého už nebyl problém uklidit míč do sítě – 2:0. Byla to jeho již třináctá branka v sezoně.

V 73. minutě se své šance konečně dočkala i největší hvězda Baníku. Milan Baroš ale Kukecovu přihrávku trefil mizerně a Dušan Melichárek jeho střelu-nestřelu snad ani nemohl pustit do brány. Podobně o chvíli později dopadl na druhé straně Daníček. Vzápětí postupoval od půlky hřiště sám na branku Volešák, nechal se ale doběhnout Lukešem a bylo po šanci. To ale domácí nemuselo mrzet, tři body i tak zůstaly na Slovácku.

1. FC Slovácko – Ostrava 2:0 (1:0)
Branky: 7. a 62. Došek. Rozhodčí: Matějek – Peřina, Mokrusch. ŽK: Košút, Volešák – Vašenda, Kraut. Diváci: 6048.

1. FC Slovácko: Melichárek – Kuncl, Trousil, Košút, Reinberk – Volešák, Valenta, Šumulikoski, Daníček, Kerbr (68. Havlík) – Došek (63. Haša). Trenér: S. Habanec
Ostrava: Bárta – Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Stožický – Fantiš, Lukeš, Droppa (86. Velner), Kukec (73. Kraut) – Baroš, Staško (68. Soukup). Trenér: M. Pulpit