Zítra ale půjde Ostravanům především o to, aby se oklepali z nepříjemné porážky 2:5 v Uherském Hradišti, která mimo jiné evokuje situaci před začátkem letošní sezony po nepovedené generálce s Třincem, jež skončila identickým výsledkem.

„Kdyby to tak opravdu bylo, každý z nás by tomu byl rád. V první řadě se ale opravdu musíme dát v hlavách do pořádku a další utkání bychom měli zase odmakat tak, jak se nám to dařilo před Slováckem,“ zdůraznil záložník Baníku Marek Hlinka.

Šestadvacetiletý slovenský středopolař se ještě jednou ohlédl za posledním duelem. „Byly to hloupé chyby, které nás stály zápas. Vždyť jsme si v podstatě z pěti obdržených gólů dali čtyři vlastní. Domácí jsme posílali do tisíciprocentních šancí, byl to zkrátka z naší strany hloupý zápas,“ poznamenal. „Doufám ale, že šlo jen o výpadek,“ doplnil.

V Uherském Hradišti nebylo vše z pohledu Baníku jen špatně, ovšem snad každou dobrou věc okamžitě překryla tu větší a tu menší minela. „Po naší první brance jsme ožili a v tu chvíli bylo navíc na domácích vidět, že se najednou začali o výsledek strachovat. Ale vlastní nedůsledností a zbytečnou chybou jsme gólem do kabiny Slovácko znovu posadili do sedla. Po přestávce jsme zase zvedli hlavu, do zápasu ještě dali všechno, měli jsme i nějaké šance, ale ke zvratu jsme to už dovést nedokázali,“ pokračoval Marek Hlinka.

„Pocity byly a jsou smíšené, celá kabina byla po minulé sobotě ohromně zklamaná, ale bohužel i takový je někdy fotbal. Snad se nám to ale podařilo hodit za hlavu a jinou tvář ukážeme už v dalším domácím zápase,“ zakončil už zase bojovně naladěný slovenský záložník ve službách Baníku.

Souboj Severomoravanů se Severočechy začne na ostravském městském stadionu zítra v 17 hodin. Vstupenky za 150 a 250 korun jsou stále k mání v tradičních předprodejních místech a také prostřednictvím sítě Ticketportal na internetu.