Zahřáli se, rozehráli a pak pětkrát v krátkém čase udeřili. Asi takhle vypadalo představení vítkovických fotbalistů na hřišti v Polance nad Odrou. Postupně se prosadili Matěj, Ožvolda, Bzirský, Kučera z penalty a krutou půlhodinku pro mladíky v dresu Baníku zakončil nádherným volejem po centru Mrázka znovu Bzirský.

„Kvalitu Vítkovic musíme ocenit. Zejména v prvním poločase, po přestávce se chytli už i naši kluci, ale v té situaci to bylo samozřejmě složité. Každopádně musím poznamenat, že roli hrál i fakt, že jsme teprve začali s tréninkem, bylo vidět, že Vítkovice jsou dál,“ řekl trenér baníkovské juniorky Daniel Tchuř, který uznal, že účastník druhé ligy využil své zkušenosti.

„Určitě bylo vidět, že pro moje kluky to je velká škola, protože Vítkovice mají v kádru hráče, kteří hráli první nebo druhou ligu a zkušeností mají na rozdávání. Se zápasem jsem spokojený a příliš nehledím na výsledek,“ doplnil Tchuř.

Roman West, který poprvé mohl použít také Vladimíra Mišinského a Matěje Fialu, byl po utkání spokojený. „Vytvořili jsme si šance, dali nějaké branky, zvedli si sebevědomí, takže nám zápas určitě pomohl,“ pochvaloval si West, kterého potěšila zlepšená produktivita.

Dosud totiž Vítkovice v přípravě skórovaly jen dvakrát. „Střelecky se nám zatím moc nedařilo, takže dneska jsme to trochu kompenzovali. Některé branky byly pěkné, ale na druhé straně máme pořád na čem pracovat a kde se posunout,“ uvedl West.

MFK Vítkovice – FC Baník Ostrava U21 6:0 (5:0)

Branky: 26. a 33. Bzirský, 21. Matěj, 24. Ožvolda, 30. Kučera z pen., 60. Szotkowski. Rozhodčí: Picmaus – Lalík, Andrýsek. Diváci: 250.

Vítkovice: Květon – Cverna, Honiš (58. Kotouč), Mikula, Kučera (58. Hýbl) – Bzirský (58. Hruzík), Ožvolda, Matěj – Mišinský (46. Szotkowski) – Mrázek (74. Dramé), Fiala (58. Pavelka). Trenéři: West a Adler.

Baník U21: Matějka (46. Lapeš) – Purič (46. Macej), Novák, Kubík, Lehnert – Bolf, Shpak (46. Mládek), Kulínský (46. Dendis), Kanja (60. Purič) – Hejl, Terbalyan (46. Malý). Trenér: Tchuř