Svěřenci Vlastimila Petržely nastoupili do utkání s jednou změnou, když ve středu zálohy nahradil Malého Ožvolda. Už po 23 minutách však mladý středopolař šel ze hřiště. Od tohoto momentu to netrvalo dlouho a hosté se ujali vedení, když střelec Stáňa využil zaváhání ústecké defenzivy a přízemní střelou k pravé tyči otevířel gólový účet klání.

Přitom lépe do utkání vstoupili domácí, kteří však nepromněnili gólové šance. Například Pouček už ve 3. minutě zasáhl pouze tyč Vaškovy branky. Další možnost spálil i Miškovič.

Pak přišla zmíněná branka Stáni, na níž letní posila navázala druhým zásahem do černého krátce před přestávkou. Tou dobou už domácí hráli po vyloučení Jindráčka za dvě žluté karty v krátkém sledu o deseti. A to ještě spálil velkou možnost ostravský Nerad, kterého vychytal brankář Zacharda.

Definitivu tomu, že si Baník z půdy oslabeného soupeře odveze všechny body, dal po pauze Urgela, když byl v 54. minutě na konci rychlého brejku. Ostravané tak vyhráli v Ústí 3:0 a alespoň dočasně je ujali pozice lídra druhé ligy.

"Jsem spokojený. Vyhráli jsme 3:0, kluci odehráli to, co jsme si řekli. Trošku mě mrzelo, že ve druhé půli jsme až příliš šetřili síly, protože už v úterý hrajeme pohár. Začali jsme moc vlažně, ale pak se nám dařily kolmé akce, které trénujeme," řekl klubovému webu trenér Vlastimil Petržela.

Páteční výsledky 3. kola druhé ligy:

FK Ústí nad Labem - FC Baník Ostrava 0:3 (0:2)

Branky: 24. a 45. Stáňa, 54. Urgela. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vlček. ŽK: Jindráček - Hučko, Nerad. ČK: 44. Jindráček (Ústí). Diváci: 2566.
Ústí n. L.: Zacharda - Zeman, Zukič, Peterka, Leibl (71. Šnirc) - Kateřiňák (61. Mysliveček), Miskovič (46. Vaněk) - Moulis, Výborný, Jindráček - Pouček. Trenér: Skála.
Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - Hlinka, Ožvolda (23. Nerad) - Lupták, Mičola (46. Malý), Stáňa - Urgela (71. O. Šašinka). Trenér: Petržela.

Znojmo - Opava 0:3 (0:1). Opava v nové sezoně jede, v pátek vyhrála ve Znojmě. Slezané navíc přerušili černou sérii bez vítězství na soupeřově hřišti. Na páteční výhru totiž svěřenci trenéra Romana Skuhravého čekali téměř dva roky. Radost jim ale kazí zranění kapitána Zdeňka Pospěcha. Zápas ve Znojmě poznamenala 21. minuta, kdy opavský gólman Fendrich fauloval mimo vápno, ale dostal k nelibosti domácích fanoušků jen žlutou kartu. Po následné standardní situaci navíc Svozil trefil jen břevno. Naopak minutu na to Schaffartzik hlavou poslal Opavu do vedení. Po hodině hry hosté po brejku zvýšili, když se rovněž hlavou prosadil Smola. A čtyři minuty před koncem zpečetil opavské vítězství obloučkem přes brankáře Janetzký.

Branky: 23. Schaffartzik, 60. Smola, 86. Janetzký. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Vodrážka. ŽK: Šumbera, Odehnal - Fendrich. Diváci: 1374.

Znojmo: Doleček - Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek - Šumbera (73. Nepožitek), Motal, Javůrek (64. Holub), Njire (64. Urbančok) - Ledecký, Rybička. Trenér: Kučera.

Opava: Fendrich - Pospěch (58. Hrabina), Simerský, Žídek, T. Čelůstka - Grussmann (76. Janetzký), Jursa, Schaffartzik, Zapalač - Kuzmanovič (87. Jurečka), Smola. Trenér: Skuhravý.