„Očekával jsem, že proti Gruzii podržíme balon a budeme trpělivější v kombinaci. Více soupeře rozkombinujeme,“ vracel se k sobotnímu duelu expert Deníku Miloslav Brožek. „Bylo vidět, že Gruzínci jsou z první Eura, z prvního bodu v euforii. Byli dobří v přechodové fázi. Nakonec nám dali gól do šatny, kterému předcházel laciný faul,“ pokračoval fotbalový odborník.

Ve druhém poločase se podařilo Čechům díky brance Patrika Schicka vyrovnat. „Když se celkově podívám na zápas, měli jsme dost možností k tomu, abychom ho zvládli. Nakonec jsme měli v závěru štěstí, když šel soupeř do přečíslení 3 na 1. Tento gól by nás pohřbil,“ konstatoval Miloslav Brožek.

Sobotní duel nedohrál kvůli zranění Patrik Schick, autor jediného gólu. „Takový hráč vždycky chybí. Na druhou stranu máme Tomáše Chorého, který prožil výbornou sezonu a šanci si zaslouží. Hrát by už mohl Tonda Barák, který naši hru usměrní. Turci lehce prohráli s Portugalskem, věřím, že naše forma bude mít stoupající tendenci. Utkáním s Turky nám začíná play-off,“ podotkl kouč olomoucké rezervy.

Smolařem českého týmu je čtyřiadvacetiletý stoper Robin Hranáč. Proti Portugalsku si dal vlastní gól, v utkání s Gruzii nešťastně zahrál rukou. „Je to velmi talentovaný hráč. V klíčových situacích ale nemá tolik zkušeností,“ poznamenal expert Deníku a dodal: „Vypracuje se ale ve velkého hráče.“