Přesto se očekává, že k zápasu 16. kola FORTUNA:LIGY bude na Stadionu Miroslava Valenty hnát tým Pavla Hapala početný tábor příznivců. V případě úspěchu se Slezané mohou vyšvihnout na třetí místo tabulky.

Domácí klub vyhradil baníkovcům – stejně jako na jaře – celou tribunu za jednou z branek. Už během týdne bylo zřejmé, že Ostravané příležitosti oblíbeného výjezdu využijí. Navzdory chladnému počasí. „Doufám, že bude plný kotel,“ řekli dva fandové u stadionu, kde byl hodinu před výkopem klid.

Fanoušci Baníku Ostrava. Ilustrační foto z archivu Deníku.
ANKETA: Kolik bodů Baník ještě získá? Čeká ho Slovácko, Plzeň, Hradec, Slavia

Nikterak ho neovlivnil ani příjezd vlaku před 13. hodinou, kterým měl cestovat nepočetnější dav fanoušků. Ze soupravy nakonec vystoupilo jen několik desítek fandů, kteří se následně poklidně za dohledu policie vydali do města.

Řada fanoušků Baníku Ostrava dala po cestě zavděk možnosti se ohřát či doplnit tekutiny v přilehlých hospodách. Jak to vypadalo, se můžete podívat v krátkém videu Deníku.

Sraz, nějaké to pivo, zpívání chorálů a následně vyrazit pochodem na fotbal. Připomeňte si atmosféru před zápasem Baníku v Uherském Hradišti letos v dubnu:

Zdroj: David Hekele