„Při odkopu mě tam píchlo v lýtku a nechtěl jsem to dál nějak dráždit. Teď půjde do tuhého a chci být u toho, proto jsem to nechtěl nějak přetáhnout nebo utrhnout. Pocitově si myslím, že by to mělo být dobré, bylo to jen takové lehké píchnutí, jen uvidíme, co odhalí vyšetření,“ vysvětlil. 

Baník teď sbírá body a už není poslední…

Jsem rád, že se nám teď daří, ale pořád není ani zdaleka nic hotové. Musíme pracovat dál, ale je vidět, že když do toho všichni dají maximum, výsledky se mohou dostavit. A upřímně řečeno, nám je teď jedno, jaký soupeř stojí proti nám, protože letos opravdu může porazit každý každého.

Na gól jste proti Bohemians čekali přes padesát minut, byť to podle všeho vypadalo, že do vedení jste měli jít už do pauzy po parádním přímém kopu Roberta Hrubého. Nabudilo vás to ještě víc?

V kabině jsme si řekli, že jsme už měli tři nebo čtyři šance a že zkrátka musíme pracovat dál. Byli jsme lepším mančaftem, který si šel pro tři body, což se nám nakonec i povedlo. A jako perličku máme třetí nulu vzadu za sebou. Je pravda, že na defenzivu se soustředíme, už od útočníků pracujeme směrem dozadu, což nám přináší ovoce. Jen nesmíme usnout na vavřínech, musíme takhle dál pracovat.

Navíc soupeře napadáte hodně vysoko, zkrátka to vypadá, že sil máte dost, že?

To ano. Všichni jsme fyzicky připraveni velmi dobře. Ale jak už jsem říkal, pořád není nic hotového, jen tak dál.

Vy sám jste přispěl k dalšímu vítězství gólem, což je taková nadstavba, protože jste v předchozím průběhu jara brankám soupeře minimálně dvakrát na brankové čáře zabránil.

Jsem za to rád. Když jsem hrál v Mladé Boleslavi, měl jsem tam smolné góly, kdy třeba soupeřův útočník vystřelil a ode mě se to odrazilo do protipohybu gólmana. Teď jsem se díky bohu trefil do správné brány. Navíc dnes dali góly krajní beci, takže je vidět, že podpora tam je. Jen tak dál pokračovat.