„O odložení předchozího utkání jsme se dozvěděli, tak jako všichni, v pátek, takže namísto zápasu jsme šli v sobotu trénovat, abychom měli něco 'v nohách'. Věřím, že jsme teď dobře potrénovali a připravili se na Jablonec, protože tam pojedeme s cílem vybojovat tři body,“ řekl Jiří Fleišman, krajní obránce týmu.

A co jste na odklad říkali?

Pro nás v kabině se v podstatě nic zásadního nezměnilo, spíš to bylo horší pro lidi, kteří už měli koupené vstupenky a byli připraveni nás přijít podpořit. Ale s ohledem na terén bylo asi fakt dobře, že se to odložilo. Riziko, že se někomu může něco stát, bylo dost velké, bylo to místy fakt dost zmrzlé. A to, kdy budeme hrát s Plzní, ať si vyřídí vedení klubů, my jdeme pomalu do náročného týdne, ve kterém nás čekají dvě ligová a jedno pohárové utkání.

Na druhé straně tím, že jste nehráli, mohli jste asi možná víc vychutnat předpremiéru dokumentu Banik!!! v Multifunkční aule Gong…

To je pravda, celý mančaft tam byl. Ale stejně by tomu bylo i v případě, kdyby se zápas proti Plzni hrál. To by nebyl problém, protože to bylo jen do nějakých osmi hodin.

A co jste na něj vůbec říkal?

Snad by nám to mohlo i pomoct, hlavně tedy nám, klukům, kteří jsme sem přišli, ukázal některé nové věci o Baníku. Ten dokument mě fakt zaujal, i po-dle toho je vidět, že Baník je opravdu velký klub s tradicí. A po něm si říkám, že by byla obrovská škoda to tady nezachránit. Teď jen doufám, že si to spousta hráčů uvědomila stejně a že společně uděláme všechno pro udržení první ligy.

A dýchl na vás z plátna nějaký duch města?

Na mě asi nejvíc zapůsobil fakt, jak se ty úspěchy Baníku děly společně s příznivci. Cítil jsem z toho, že fanoušci byli pro tým důležitý dvanáctý hráč. Když se tady dělal titul, to muselo být fantastické. Jak vás všichni podporují, to muselo být něco úžasného. A myslím si, že po tom dokumentu někteří lidi zase přijdou pomáhat, aby se liga tady zachránila. Já jen doufám, že je nezklameme a že se nám to společně podaří zvládnout.

Jak na vás vlastně zapůsobila za těch pár týdnů Ostrava?

Abych řekl pravdu, moc nejsem typ, který by nějak vyhledával památky. Spíš se teď soustředím na nějakou práci, kvůli které jsem sem přišel. Když mám volno, spíš odpočívám, a když už někam vyrážím, je to spíš do nějakých rehabilitačních míst, tam, kde je sauna nebo bazén. Ale když se nám povede to, proč tady všichni jsme, bude čas i s manželkou a dcerou se po něčem v Ostravě a okolí podívat.