Obě strany se v minulých dnech dohodly na uzavření spolupráce. Prostřednictvím partnerství nošovická automobilka podpoří sportovní přípravu dětí a mládeže v jednom z nejúspěšnějších fotbalových klubů v ČR.

„FC Baník Ostrava a nošovický Hyundai jsou nejen v regionu významnými značkami. Cítíme, že nastal správný čas nastartovat vzájemnou spolupráci. Mládežnický sport dostal v době pandemie tvrdou ránu, proto věříme, že i díky naší podpoře získají mladí fotbalisté Baníku nejlepší podmínky pro svůj další sportovní i osobnostní rozvoj,“ uvedl Petr Michník, zástupce vedoucího subdivize administrativy v HMMC.

Hokejové a fotbalové osobnosti Šachtar BO Ostrava pomohly v Bohumíně malému Kubíkovi. Na snímku Jan Laštůvka.
Kapitán Baníku Laštůvka: Šachtar? Skvělá věc. Jsem tomu otevřený

„Je to pro nás obrovský úspěch a ještě větší závazek. Nesmírně si ceníme toho, že jsme navázali partnerství s významným globálním hráčem na automobilovém trhu a především s jedním z bezesporu nejvýznamnějších koncernů a zaměstnavatelů v regionu,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava.

„Dneškem skončila skoro rok dlouhá jednání o naší spolupráci a pevně věříme, že se nadále bude vyvíjet k oboustranné spokojenosti. Zatím bude podpora Hyundai směřovat primárně k naší akademii a slibujeme si do budoucna naplnit velký potenciál obou značek,“ dodal Michal Bělák.