„Nevím, jestli se některý z českých klubů může pyšnit tak skvělou podporou ze strany svých fanoušků,“ řekl Radek Slončík, sportovní ředitel Akademie Baníku Ostrava.

„Chci fanouškům a sdružení Baník Baníku za tento nemalý finanční dar poděkovat. Jménem celého Baníku a jménem všech mladých hráčů z akademie, kteří získají skvělé zkušenosti a zahrají si se zástupci špičkových klubů,“ dodal Radek Slončík.

„Věříme, že právě takto můžeme jako fanoušci přispět mladým hráčům Baníku na cestě ke zkušenostem cenným pro jejich možné uplatnění v áčku. Zároveň děkujeme fanouškům, kteří spolek svým členstvím podporují a umožňují realizaci tak nákladných projektů. Ostatní do spolku srdečně zveme,“ vzkázal Peter Hurban, předseda spolku Baník Baníku s tím, že bližší informace pro zájemce o členství jsou na webu banikbaniku.cz.

Žáky Baníku tak čeká díky zmíněnému spolku letos v létě fantastická zkušenost. Během krátkého třídenního turné navštíví věhlasné akademie Red Bull Salzburk a Austrie Vídeň. S nimi také sehrají přípravná utkání. Trip zakončí v Mnichově, kde se dočkají zápasu s vrstevníky Bayernu.