V pátek v Rusku (prohra 0:1) ho poslal trenér Tarkovič rozkoukat se na posledních deset minut, v pondělí mu dal šanci od začátku a střelec Baníku se mu za důvěru odvděčil výborným výkonem, který vyšperkoval gólovou přihrávkou a podílel se na remíze 2:2. „Za asistenci jsem rád, byli jsme Chorvatům vyrovnaným soupeřem,“ hlásil dvaadvacetiletý Almási.

„Domácí byli favorit, vždyť jsou vicemistři světa. Můj výkon? Jsem rád, že jsem obstál. Zvládal jsem těžké souboje, ale hodnotit se nebudu, to ať udělají jiní. Jsem rád, že máme bod,“ dodal Ladislav Almási. „Má velmi dobré věci, podal dobrý výkon. Mohli jsme se o něj opřít v přechodové i útočné fázi. Byl přínosem,“ chválil Almásiho trenér Slováků Štefan Tarkovič.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 17. září 2021 v Olomouci. Ladislav Almási z Ostravy vyrovnával v 84. minutě na konečných 1:1.
Střelec Baníku Almási o "repre", bušení srdce, Smetanovi i zaplacených milionech

Almási si vysloužil od slovenského deníku Šport vysokou známku 7,5 z 10. Lépe už na tom byli z národního mužstva pouze Dávid Hancko a Ivan Schranz. Ti dostali osmičku. „Jedním výkonem vlil víc nadějí, než všichni jeho předchůdci na citlivém postu za celou kvalifikaci. Míč na prsa nebo do nohy a konstruktivní rozehrávka? V podání Almásiho žádný problém,“ píše se v hodnocení deníku Šport.

„Prodloužit hlavou do otevřených prostorů? Problém, ale pro spoluhráče neočekávající vítězný souboj. Ukázal sílu, techniku i rychlost. Neustále se nabízel do kombinace nebo volného prostoru. Odcentroval na gól Haraslína. Koncept s urostlým útočníkem, který není neohrabaný hromotluk, může fungovat,“ stojí na konci hodnocení deníku Šport.