Příchozí se mohou ve středu těšit na velkou autogramiádu hráčů a trenérů současného týmu. Dorazí také hned několik klubových legend, plánované jsou s nimi rozhovory. Dojde též na křest knihy My jsme Baník od Tomáše Šiřiny, která u příležitosti oslav vyšla. Představen bude zároveň film Nejlepší u nás, který o Baníku natočili autoři projektu Bez frází.

Všemu bude předcházet slavnostní tisková konference, na níž Baník novinářům, a jejich prostřednictvím tak i veřejnosti, celý dlouhodobý program oslav představí. „Tiskovky“ se od 17 hodin v budově magistrátu zúčastní i majitel Baníku Václav Brabec a řada dalších významných hostů. Přenášena bude na obří obrazovce umístěné před radnicí, takže i příznivci modro-bílých barev budou mít informace, jak se říká, z první ruky. Poté dojde na slavnostní představení výročního loga.

Součástí slavnostního zahájení bude také premiéra videoklipu k písni Legendy Baníku. Mimo oficiální program je možné zavítat na Slezskoostravský hrad, odkud v 15.45 hodin povedou ukazatele na místo, kde původně stával Hostinec U dubu. Tam spolek Baník Baníku odhalí pamětní kámen, a to jako vzpomínku na zakladatele ostravského klubu.

„Těšíme se na to, až fanouškům Baníku představíme opravdu celý rozsah a program více než rok trvajících oslav. Protože si myslíme, že jsme je připravili tak, že budou důstojné a zcela adekvátní svému významu, tedy oslavě stoletého výročí takového fenoménu, jakým je Baníku Ostrava,“ uvedl Matěj Šturala, hlavní organizátor oslav.

„Středeční slavnostní zahájení oslav bude ochutnávkou, která by měla fanoušky navnadit, ale zároveň jim ukázat, že se mají opravdu na co těšit,“ dodal Matěj Šturala.

Kompletní program středečního zahájení oslav:

17:00 Tisková konference přenášená na LED obrazovky
18:00 Slavnostní představení výročního loga
18:05 Křest knihy „My jsme Baník"
18:10 Autogramiáda „A" týmu a legend FCB
18:15 Cimbálová muzika (chorály FCB)
19:00 Rozhovory s hráči, legendami a hosty
19:30 Cimbálová muzika (chorály FCB)
20:00 Legendy Baníku – premiéra video klipu k nové písni
20:30 Cimbálová muzika (chorály FCB)
21:00 Videomapping
21:30 Konec akce