„Tenkrát jsme si utkání v Hlučíně zbytečně zkomplikovali. Čekali jsme to jednodušší, Hlučín ale prokázal velkou kvalitu. Nakonec jsme zápas se štěstím zvládli,“ vzpomíná pro Deník na poslední bitvu v MOL Cupu mezi Hlučínem a Baníkem tehdejší ostravský kouč Ondřej Smetana, který v současné době společně s Filipem Smékalem vede Hlučín.

Hlučín - Plzeň 3:2
Hlučín hostí Baník. Dopadne lépe než Plzeň? Vzpomínáte na reakce z internetu?

Úterní duel má jasného favorita. Přece jenom proti sobě nastoupí ligista a amatérský celek hrající MSFL. „My můžeme být v klidu. Od nás se nic neočekává, tlak bude na druhé straně. Samozřejmě, že uděláme všechno pro to, abychom byli úspěšní,“ říká čtyřicetiletý stratég.

Jak to vid kouč Baníku Pavel Hapal? Podívejte se (někdy je potřeba několik sekund počkat, než se video načte:

Ondřej Smetana se na zápas těší, jako specifický ho z osobního pohledu nebere. „Je to jeden zápas, neupínám se k němu. Vnímám ho jako profesionál. Nechci tím kluky zatěžovat, přemýšlím o dalších utkáních. Sezona je dlouhá a chceme v ní být úspěšní,“ zdůrazňuje kouč FC Hlučín a dodává: „Samozřejmě, že na zápas se všichni těšíme. Přejeme si, aby byl plný dům.“

Baník by se však měl mít na pozoru. Hlučínští totiž v minulém ročníku skalpovali mistrovskou Plzeň. Nažhavený bude určitě i tehdejší třígólový západočeský kat Dominik Smékal, který naposledy Znojmu vstřelil dvě branky.

Hlučín - Plzeň 3:2
Do Hlučína dorazí Baník, lístky jsou v prodeji!

Hlučín zatím ve čtyřech kolech MSFL třikrát vyhrál a jednou remizoval. „Vstup do sezony máme dobrý, nesmíme polevit,“ zvedá prst ambiciózní kouč. Oproti poslednímu remízovému duelu se Znojmem budou v hlučínské sestavě změny. „Už nastal čas rotovat se sestavou. Máme kvalitní a široký kádr. Je třeba dostat další kluky do hry,“ zakončuje trenér FC Hlučín Ondřej Smetana.

Úterní pohárový duel má výkop v 18 hodin, vstupenky jsou stále v prodeji. Cena je jednotná, a to 200 korun.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v modrém) proti Slovácku.
Z pěti zbyli jen dva, Baník má krizi se stopery. Co stav Lischky s Blažkem?