Ve finále top kategorie B, které se účastní školáci ze 4. a 5. tříd, se utkala ZŠ Jana Šoupala Ostrava a ZŠ Tichá z Nového Jičína. Vítězství slavili domácí. „Věřím, že se kluci na hřišti bavili. A od toho se odvíjí i výsledek, který pro nás není nejdůležitější. Myslím si, že tyto turnaje jsou super myšlenka. Jako kluk jsem si ho zahrál, a jsem rád, že to pořád je,“ řekl Marek Škroch, trenér výběru ZŠ Jana Šoupala.

„Loni jsme na republice byli druzí, já jako kluk jsem nikdy neprošel ani prvním kolem. Co se mi nepovedlo jako hráči, tak se mi podařilo aspoň jako trenérovi,“ pousmál se Marek Škroch. „A jaké máme ambice na republice? Chceme vyhrát,“ dodal Marek Škroch.

V kategorii A, v níž bojují školáci z 1. až 3. tříd, slavili šikulové ze ZŠ Kylešovice Opava. V boji o celkové prvenství přehráli ZŠ Emílie Lukášové a Klegova Ostrava. „Vyhráli jsme, takže jsme maximálně spokojeni. Myslím si, že kluci si to zasloužili, byli nejlepší. Těšíme se do finále,“ podotkl Jan Doseděl, kouč ZŠ Kylešovice Opava.

„Jsme fotbalová škola, v týmu máme kluky většinou z SFC Opava. Poprvé se nám to sešlo tak, že máme silný tým. V minulosti jsme nepostupovali ani z okresu. Mám v týmu i syna, všichni jsou šikovní. Jinak jako školní projekt je to super,“ uzavřel Jan Doseděl, který vede také tým přípravky U9 SFC Opava.

McDonald's Cup Ostrava 2023 | Video: David Hekele

Krajského turnaje v Ostravě se účastnilo celkem dvacet týmů. Po šesti v kategoriích A a B, ve speciální kategorii M pak bojovalo osm výběrů. Kategorie M je určena pro školy, u nichž lze na prvním stupni do jedné třídy zařadit žáky z více než jednoho ročníku prvního stupně.

Finále nazvané Svátek fotbalu se uskuteční 29. a 30. května na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, kde je doma prvoligové Slovácko. Každoročně se do turnaje zapojí desítky tisíc dětí z více než 2300 školních týmů po celé republice.

VÝSLEDKY McDonald´s Cupu 2023 (krajské kolo v Ostravě, 11. 5.):
Kategorie A (1. až 3. třída): Klegova – Kylešovice 3:6, Klegova – Bartošovice 7:1, Kylešovice – Bartošovice 11:5, Dělnická – Jelínkova 7:1, Dělnická – PZŠ Třinec 2:3, Jelínkova – PZŠ Třinec 2:6. Semifinále: Kylešovice – Dělnická 17:3, Klegova – PZŠ Třinec 7:1. O 3. místo: Dělnická - PZŠ Třinec 4:3 na penalty. Finále: Kylešovice – Klegova 8:0.
Kategorie B (4. a 5. třída): Šoupala – Dělnická 18:1, Šoupala – Zátor 10:0, Dělnická – Zátor 8:5, Kylešovice – Zátopkových Třinec 6:1, Kylešovice – Tichá 1:2, Zátopkových Třinec – Tichá 0:2. Semifinále: Šoupala – Kylešovice 7:2, Tichá – Dělnická 5:4 po penaltách. O 3. místo: Kylešovice – Dělnická 9:3. Finále: Šoupala – Tichá 9:0.
Kategorie M (1. až 5. třída): Úvalno – Pstruží 4:1, Úvalno – Dolní Lutyně 4:0, Úvalno – Jeseník nad Odrou 1:0, Dolní Lutyně – Jeseník nad Odrou 1:4, Dolní Lutyně – Pstruží 2:8, Jeseník nad Odrou – Pstruží 3:2, Skrbeň – Ústí 5:1, Skrbeň – Lesnice 6:2, Skrbeň – Bernartice 5:3, Lesnice – Bernartice 0:5, Lesnice – Ústí 2:1, Bernartice – Ústí 6:2. O 3. místo: Jeseník nad Odrou – Bernartice 6:5 po penaltách. Finále: Skrbeň – Úvalno 7:2.