Během dvou víkendových dnů si mezi sebou poměří síly dvanáct týmů z Česka a Polska. Kromě domácího Baníku se letošního Memoriálu Evžena Hadamczika zúčastní Sigma Olomouc, České Budějovice, Opava, Karviná, Zlín, Akademie MFK Vítkovice, Cheb, Kroměříž, GKS Katowice, Zaglebie Sosnoviec a Górnik Zabrze.

„Jsem za všechny zúčastněné týmy nesmírně rád, že se turnaj i v současné velmi nepříznivé době podařilo uskutečnit,“ řekl Roman Holiš, předseda představenstva Akademie FC Baník Ostrava. „Mé velké díky za to patří všem lidem, kteří letos zvláště složité organizaci turnaje pomohli,“ dodal Holiš.

Turnaj se na rozdíl od předchozích ročníků nebude hrát v hale, ale venku, a to na plochách areálu při ZŠ J. Šoupala v Ostravě – Porubě a v areálu Vista v Ostravě- Hrabůvce.

Fotbalisté Baníku Ostrava budou chtít dnes proti Bohemians navázat na výhru z Opavy, kde dal při výhře 2:1 úvodní gól Dyjan Carlos De Azevedo.
Poslední výsledek Baník brát bude, výkon z Opavy však na body stačit nemusí

„Je moc dobře, a to zejména pro malé sportovce, že se Baníku podařilo překonat všechny komplikace spojené se současnou situací, a tento tradiční turnaj znovu uspořádat. O to větší mám radost z toho, že město mohlo Memoriál Evžena Hadamczika finančně podpořit," uvedl Martin Bednář, předseda sportovní komise Magistrátu města Ostravy.

Letošní Memoriál Evžena Hadamczika je rozlosován do tří skupin, hrát se začne v sobotu od 10 hodin v obou areálech, skupina B, v níž hraje domácí Baník, bude rozehrána od 14.30 na hřišti při ZŠ J. Šoupala v Ostravě – Porubě. Prvním soupeřem Baníku bude tým Zaglebie Sosnowiec. Zápasy o umístění se budou hrát v neděli.

Zápasy se vzhledem k platným opatřením hrají bez divácké účasti, nicméně klub ze všech zápasů pořizuje streamy, které mohou fanoušci sledovat na kanále YouTube. Program turnaje naleznete na webu: https://bit.ly/3gvuzdK.