Utkání mezi staršími žáky Baníku a Manchesteru United, které bude jedním z vrcholů turnaje, se bude hrát v sobotu 29. dubna od 11.30 hodin na Vistě. Ostravský klub na svém webu avizuje vstup zdarma, ale také možnost zakoupení streamu z tohoto i všech dalších utkání turnaje.

Jak se Baníku daří lákat tak věhlasné týmy? „Je za tím především poctivá práce všech lidí, kteří se na pořádání tohoto turnaje a všech ostatních, které připravujeme, podílejí. To je základ, bez něhož bychom na takový úspěch v podobě další účasti slavného světového soupeře nemohli pomýšlet,“ říká Roman Holiš, předseda Akademie FC Baník Ostrava.

A ještě jednu důležitou okolnost zmiňuje. „A tou je kvalita ostatních týmů včetně Baníku. Kdybychom Manchesteru, Liverpoolu, Chelsea nebo dalším zástupcům elitních světových klubů nenabídli kvalitní konfrontaci, nepřijeli by. Špičková organizace našich turnajů by sama o sobě nestačila,“ pokračuje Roman Holiš.

A připomíná, že pořádání Turnaje čtyř zemí, které je vždy spojeno s připomínkou holocaustu a uctění památek jeho obětí, Ostravě "přihrál" německý manažer Gerald Prell.

„Je to manažer z Berlína, který tento turnaj dříve organizoval v Polsku. Pak ale poznal, jakým způsobem organizujeme turnaje mládeže v Ostravě, a rozhodl se přesunout Turnaj 4 zemí z Polska k nám. Jsme rádi nejen za to, že nelituje, ale také za to, že v pořádání Turnaje 4 zemí spolu s Akademií Baníku pokračuje,“ dodává Roman Holiš.

Kromě Manchesteru se turnaje zúčastní také 1. FC Köln, Augsburg, Górnik Zabrze, Žilina, Dunajská Streda, Vítkovice a domácí Baník Ostrava. Také letošní ročník turnaje se koná u příležitosti uctění památky obětí holocaustu, proto také letos se 30. dubna odpoledne všichni účastníci sejdou v sále Kulturního domu v Ostravě-Petřkovicích k vzájemné prezentaci svého pohledu na tuto temnou stránku světové historie. O den později, 1. května, se vypraví na prohlídku někdejšího koncentračního tábora v Osvětimi.