V premiéře půjde o střetnutí FK SK Polanka a Poruby 2011, jehož výkop je stanoven na šestnáctou hodinu.

„Tímto krokem bychom rádi navázali na už rozběhnutou tradici vysílání přenosů ze zápasů nižších soutěží v Libereckém kraji, Praze a Brně,“ říká Tomáš Trucha, člen Výkonného výboru Moravskoslezského krajského přeboru, který se netají přáním, aby se z pilotního přenosu vyklubala tradice.

„Chceme co možná nejvíce zpopularizovat amatérský fotbal, jenž by se pravidelnými víkendovými přenosy dostal do širšího povědomí,“ vysvětluje hlavní ambici zajímavého a zaznamenáníhod­ného kroku.

„Když mohla TV Nova zpopularizovat okresní přebor, proč bychom my nemohli dostat do podvědomí fotbalových příznivců pro změnu přebor župní,“ směje se Tomáš Trucha.

Internetový server tvcom.cz, na němž bude zmiňovaný přenos v neděli odpoledne k vidění, umožňuje sledování sportovních klání i z archivu. „Nejen hráči, ale i jejich příznivci se tak můžou společně na zápas podívat třeba hned večer společně v hospodě,“ doplňuje Trucha s tím, že přímý odkaz na zápas Polanka – Poruba 2011 „visí“ na titulní stránce oficiálního webu Moravskoslezského krajského fotbalového svazu – www.mskfs.cz.