„Na tuhle šanci jsem dřel a čekal dlouho. Bohužel to nevyšlo. Nebudu zastírat, je to pro mě velké zklamání," přiznal Buček v rozhovoru pro Deník.

Potíží se stal fakt, že ostravský celek stále vlastní hráčská práva svého bývalého brankáře. I tři roky po skončení smlouvy. „Bohužel, to jsou naše přestupové řády," krčí jen rameny Buček.

„Řeknu to ale takhle. Jsem strašně rád, že mi Opava tuhle šanci dala a byla se mnou spokojená. Nabídla mi velmi dobrý kontakt, chtěli se mnou spolupracovat delší dobu, ale realita je taková, že i když tři roky nemám v Baníku smlouvu, pořád mu na papíře patřím. Baník se ale s Opavou nedohodl, takže to dopadlo takhle," přiblížil svou situaci Antonín Buček.

O všem jednal dokonce se samotným majitelem Václavem Brabcem. „K čemu jsme došli a co jsme si řekli, je čistě mezi námi, ale Baník může být šťastný, že má takového majitele. Na jedné straně rozumím, proč mě do Opavy nepustili, ale na druhé jsem zklamaný. Ale život nekončí, jedeme dál," nevzdává se.

Krátká štace ve Slezském FC mu vlila do žil novou víru, že se může zase vrátit do nejvyššího fotbalu. „Myslím, že loni, když jsem byl krátce v přípravě Baníku, i teď jsem přesvědčil a dokázal sobě i okolí, že na profesionální fotbal mám. Pořád je vše otevřené a uvidíme, co bude v létě. Ale na to je ještě čas," řekl Buček.

Kromě Opavy měl ještě dvě nabídky z druhé ligy. „Šlo ale jen o oťukávání, to bych ani nebral za bernou minci," dodal.

Baníku bude fandit k postupu do ligy, zda ale proti němu v dresu Petřkovic, kde od čtvrtka zase trénuje, nastoupí příští středu k přípravnému utkání, neví. „Ještě jsme se o tom s trenéry nebavili. Na zápase budu, ale těžko říct, jestli budu hrát," uvedl.

Za Petřkovice odchytal poločas přípravného duelu s Dětmarovicemi (0:1) a absolvoval i krátké soustředění v Horní Bečvě. Se spoluhráči si dokonce vyzkoušel ragby. „Měli jsme být na hřišti v Rožnově, ale nebylo připravené, tak jsme trénovali na vedlejší ploše, kde bylo dvacet centimetrů sněhu, tudíž se toho moc dělat nedalo. Myslím, že to bylo zábavné," popsal Buček.

„Já mám ragby rád. Když je mistrovství světa, tak ho sleduju. I když hrát bych ho asi nechtěl, jsou to zabijáci," zakončil Antonín Buček.