Předzápasové prognózy o těžkém utkání se bezezbytku potvrdily. Hosté, v čele s gólmanem reprezentační jedenadvacítky Vaclíkem, odolávali domácímu náporu až do 70. minuty zápasu. Ve zmíněném čase rozhodl o osudu utkání proměněným pokutovým kopem, po faulu na Nádeníčka, Miroslav Podrazký.

Hosté přijeli s propracovanou obranou z níž chtěli vyrážet do rychlých protiútoků. To se jim částečně dařilo pouze v prvním poločase, kdy dvakrát vystrašili domácí obranu. Po zbytek první půle museli ale čelit několika dobrým příležitostem domácích. Šance Podrazkého, Vaněčka, Nádeníčka, Čady ani Duchniče však brankou neskončili. „Věděli jsme že ten zápas bude těžký, že Vítkovice přijedou bránit a budeme hrát do plných. To se potvrdilo. Měli jsme nějaké šance ale nedali jsme je,“ říká k prvnímu poločasu David Vaněček, po jehož střele v 15. minutě se míč odrazil od břevna na brankovou čáru.

Po přestávce domácí borci ještě zvýšili obrátky a na trávníku zcela dominovali. Až do poloviny poločasu však jejich úsilí vyznívalo marně. Dvě střely Vaněčka zamířily těsně mimo tyče. Nádeníček nejprve nastřelil tyč, v další šanci jeho hlavička olízla pouze břevno vítkovické branky.

Nakonec se domácí přeci jen po zásluze dočkali. V 70. minutě byl v šestnáctce sražen Nádeníček a rozhodčí Zelinka ukázal na pokutový kop. K míči se postavil Podrazký a přízemní střelou k tyči poslal Baník do vedení. Ve zbytku utkání již hosté nenašli síly ke zvrácení utkání. „Pořád jsme věřili, že nějaký gól dáme a nakonec se to povedlo. Máme tři body,“ řekl po utkání spokojeně sokolovský David Vaněček.

Sokolov – Vítkovice 1:0

Branky: 70. Podrazký. Rozhodčí: Zelinka – Zlámal, Pelikán. ŽK 1:1. Diváci: 1940.

Sokolov: Zacharda – Šmerda, Kura, Knakal, Čupr – Podrazký, Čada, Pilař (K) (90. Javorský), Vaněček (81. Hanzlík) – Duchnič (68. Dejmek), Nádeníček

Vítkovice: Vaclík – Krejčíř, Cverna, Švestka, Reinberk – Klimek (78. Forster), Plešek (64. Mikulenka), Motyčka, Jungmann – Sládek, Hritz (72. Hesek).

Ohlasy trenérů po zápase:

Vlastimil Palička, FC Vítkovice: „Přestože jsme prohráli 1:0 z penalty, tak musím pogratulovat domácím k vítězství, protože bylo zasloužené. My jsme sem jeli s tím, že se pokusíme uhrát co nejlepší výsledek. Snažili jsme se o dobře organizovanou obranu a z ní jsme chtěli vycházet do protiútoků,ale tam jsme byli hodně málo nebezpeční.

Po získání míče jsme nedokázali zakombinovat takovým způsobem, abychom se dostali do nějakých vyložených šancí. některé náznaky tam byly v prvním poločase. Lukáš Klimek se tam dvakrát dosta, ale možní mu chybělo malinko víc důrazu.

Baník byl ale aktivnější, má mnohem zkušenější mužstvo a bylo to na tom hřišti znát. mě mrzí hlavně to, že po obdrženém gólu jsme už nenašli psychickou sílu abychom byli zase víc nebezpeční pro soupeřovu branku.

Snažil jsem se střídáním tam něco změnit, ale zapůsobil také zákon schválnosti, kdy si asi 30 vteřin po třetím střídání zlomil nos náš krajní obránce Krejčíř, takže už to byla spíš taková hra na náhodu.

Ta se ale nestala,takže domácí to udrželi a zaslouženě vyhráli. my se o tomusíme pokusit v dalším domácím zápase.“

Stanislav Purkart, FK Baník Sokolov: „My jsem čekali těžké utkání, protože Vítkovice dvakrát prohráli o gól, byl to jejich druhý zápas venku. I na Žižkově uhráli dobrý výsledek, odehráli ho dobře dozadu a byli dobře organizovaní i v prvním poločase.

My jsme kombinovali dobře, ale hlavně v prvním poločase nám chyběly ty předfinální fáze. když jsmesi už vytvořili nějaké šance, tak nám je zneškodnil vynikající brankář Vaclík. I ve hře dozadu jsme měli malinký okýnka, byly tak dva náznaky šancí, kdy to bylo nebezpečný a nevypadalo to dobře, ale pořád jsme hráli s tím, že ten gól dáme.

Hráče jsme nabádali k trpělivosti s tím že zápasy se vyhrávají 1:0, vyhrávají se v 89. minutě, ale že se také prohrávají 1:0, tak aby jsme hráli pořád dobře směrem dozadu a myslím si že ve druhém poločase Vítkovice až na pár standartek nějaké vyložené 訚ance kromě jedné střely, kterou Zacharda vytlačil nad břevno, neměly.

My jsme se pořád tlačili do toho útočení a vytvářeli jsme si šance, ale jak jsem říkal všechno nám pochytal brankář Vaclík a nakonec jsme to utkání rozhodli z penalty což se také stává.

Myslím že jsme podali kvaitní výkon, a v tomhle utkání jsem mohli dojet jenom na neproměněné šance. Ten výkon byl kvalitní a hra byla pohledná.“