Jaké bylo ovšem jejich zklamání, když chvíli před výkopem viděli, jak bývalý záložník ostravského Baníku usedá pouze na hráčskou lavici a navíc v civilu. Důvodem byly zdravotní potíže. Sám pak odtud sledoval snažení svých spoluhráčů o další body vedoucí k záchraně, které nakonec stačilo na bezbrankovou remízu.

Šance přitom na vstřelení branky měli oba soupeři. Na domácí straně spálil první gólovku v páté minutě Vyležík, kterému Švábík sklepl Woznicův centr, ale záložník Polanky z nadějné pozice na hranici šestnáctky přestřelil. Pět minut před pauzou pak prozkoušel v další příležitosti brankáře Ujfalušiho Stanovský.

Háj hrozil zejména po rohových kopech či střelami z dálky. Nejblíže k úspěchu byla Konvičkova bomba z 35. minuty, která však jen orazítkovala břevno.

Po skončení duelu se trenéři obou soupeřů shodli, že k vítězství měli stejně daleko a bod vesměs brali. „Přijeli jsme bodovat, což se podařilo. Bylo jasné, že kdo dá první gól, bude mít obrovskou výhodu a nejspíše vyhraje. Měli jsme štěstí, ale také smůlu. S bodem jsme ale spokojeni, je to lepší, než nula," uvedl kouč hostujícího Háje Miroslav Karas.

„Věděli jsme, že v tomto i následujícím utkání v Brušperku nám půjde o hodně. Kdybychom Háj porazili, měli bychom v tabulce větší odstup a klid. Šance byly na obou stranách a tak je remíza asi spravedlivá," uznal šéf lavičky polaneckého týmu Petr Souček.

„Od začátku utkání bylo takřka jasné, že to bude o jednom gólu. Kdo by jej vstřelil, zřejmě by vyhrál," shodl se s kolegou na druhé straně Souček, který stejně jako několikrát na podzim mohl litovat špatné produktivity svých hráčů.

„Chybí nám kvalitní předfinální fáze, byť vím, že na našem terénu to je složité. Není to ale o smůle. V Pusté Polomi jsme vstřelili dva góly, ale šancí jsme měli tolik, že jsme mohli dát čtyři či pět. Proti Háji jsme měli tři šance, ale neprosadili jsme se," pokrčil rameny Souček.

„Ve výsledku bod beru. Sice v tabulce pravdy to znamená minus dva body, ale fakticky se nám Háj nepřiblížil, což je důležité. Musíme jít dál a věřím, že je otázkou času, kdy nám to tam začne padat. Možná se nám bude lépe hrát venku, než doma," pomyslel si zkušený trenér.

Velkým tématem nejen v jeho týmu byl pochopitelně Martin Lukeš, jehož start se obecně očekával, a díky němuž utkání navštívili lidé z širokého okolí. Zatímco příznivci zůstali na tribunách z Lukešovy neúčasti zklamáni, trenér Polanky překvapen nebyl.

„Na tento zápas jsme se dlouho těšili. Do Háje jezdím často a tohoto soupeře znám. Od pátku jsme ale věděli, že Martin nebude hrát. Nakonec však nutno říct, že Šubrt na jeho místě hrál výborně. Díky němu v podstatě Lukešova absence nebyla znát," poznamenal Souček.

„Navíc je otázka, jak by Martin k utkání přistoupil. Nejspíš je zvyklý na jiné trávníky než je ten náš, jiné spoluhráče a navíc si myslím, že problém může být v sehranosti, jelikož hrál pouze osmdesát minut s Heřmanicemi. Na druhou stranu, pro tuto soutěž je to neuvěřitelný fotbalista," zakončil trenér Polanky Petr Souček.

FK SK Polanka – TJ Háj ve Slezsku 0:0

Rozhodčí: Bátrla – Švec, Trigas. ŽK: Stanovský, Fukala (oba Polanka). Diváci: 300.

Polanka: Řehulka – Malý (82. Andrýsek), Urbánek, Bartoš, Fukala (64. Pliska) – Moučka – Švábík, Borgosz, Vyležík, Woznica – Stanovský. Trenér: Petr Souček.

Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Nádvorník, Matěj, Štefek, Konvička (75. Lampa) – Janíček, Šubrt, Kiša, Komárek – Žůrek, Trupl (86. Lesniak). Trenér: Miroslav Karas.