Domácí fotbalisté sice dvakrát krátce vedli, ovšem Mlčochova parta vždy na inkasovanou branku zareagovat dokázala a popáté v řadě neprohrála.

Do střetu, jenž v předchozích třech vzájemných duelech vždy poznal vítěze (dvakrát se radovali fotbalisté Brušperku a jen na podzim i díky Jandovu hattricku Ostravané – pozn. red.), vstoupili lépe po Poláškově precizním zakončení Šlesingrovy kolmice domácí hráči, kteří si navíc v úvodním tlaku vytvořili ještě dvě další příležitosti ke skórování. Avšak hlavičce Tomáše Kovala a Ječménkově trestnému kopu scházelo více přesnosti. „Soupeř byl zpočátku o hodně aktivnější a celkem po zásluze šel do rychlého vedení. My jsme se dostávali do tempa přece jen o něco delší čas, ale myslím si, že jsme po nějakých patnácti minutách hru vyrovnali,“ řekl trenér hostí Jaroslav Mlčoch.

Jeho slova byla více než pravdivá. Heřmanice totiž právě po přečkání náporu Brušperku dokázaly srovnat účet – po Strojkově centru a sklepnutí Jiřího Strakoše se Davidu Valouchovi z hranice šestnáctky podařilo dostat míč do sítě. „Je škoda, že po tom, kdy jsme se dokázali dostat do vedení, jsme se o něco víc zatáhli, čehož náš protivník dokázal rychle využít a ve zbytku prvního poločasu hrál lepší fotbal než my,“ povšiml si domácí kouč Leon Dostalík.

A jeho slova mohl potvrdit chvíli po vyrovnání Ondřej Strojek, to by však musel po uličce Strakoše a takřka padesátimetrovém sólu trefit branku. A když po rychlé Hudečkově křídelní akci, do níž pravého heřmanického beka vysunul Radomír Koval, chyběl dobíhajícímu Michalákovi půlkrok, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Brušperk vědomý si důležitosti dohrávky vkročil do druhé pětačtyřiceti­mutovky hodně aktivně, jenomže dvě zakončení Tomáše Kovala ke stržení vedení na domácí stranu nevedla. „Po přestávce si myslím, že jsme byli o dost aktivnější než Heřmanice, ale ani to ke třem bodům nakonec nevedlo,“ smutnil Dostalík. A to i přesto, že jeho tým šel po Ječménkově proměněném pokutovém kopu nařízeném za viditelný faul na kličkujícho Jana Demela podruhé do vedení.

Čtvrtému celku soutěže totiž stačilo jen sedm minut, aby také z penaltového puntíku po zprvu nevinně vyhlížejícím souboji Makúcha se Strakošem srovnal díky spolehlivému exekutorovi Davidu Valouchovi podruhé krok. „Tuhle penaltu nám jinak s přehledem řídící hlavní rozhodčí daroval,“ měli jasno i heřmaničtí fanoušci, kteří pak společně s ostatními sledovali marnou brušperskou snahu o vstřelení případné rozhodující branky.

Prakticky ihned z výkopu sice ještě mohl dokonat obrat Strojek, jenomže odkop od branky domácím gólmanem Michalem Mičíkem, kterým právě zmiňovaného heřmanického záložníka trefil někam do kolene, šel mimo brušperské tři tyče.

Ale pak hřmělo prakticky už jen před Žigovou svatyní. Ale ani jednou už neuhodilo.

Sedmnáct minut před koncem nenalezl sudí Petr Hrňa po souboji Demela s Valouchem dost odvahy k odpískání třetí penalty. A když se neujala Vančova pumelice a Kovalův únik, skončil zápas pro oba celky nic neřešícím smírem. „Bylo to takové zmatečné utkání, ve kterém mě ze všeho nejvíce potěšil kvalitní výkony rozhodčích. A to říkám i přesto, že při soupeřově brejku, při němž Tomáš Koval udělal kličku i vybíhajícímu Julkovi Žigovi, asi měli mávat a pískat postavení mimo hru,“ zdůraznil Mlčoch.

„Té hraniční situace je obrovská škoda, protože jsme možná ztratili dva důležité body. Ale já pevně týmu věřím, že sobotní domácí duel proti Smilovicím k vítěznému konci dovedeme, a ty tři body nás přiblíží k záchraně,“ prohlásil Dostalík, jenž navíc na závěr ocenil i soupeřovy kvality: „Na Heřmanicích je vidět, že jsou v pohodě. Je to hodně kvalitní a směrem dozadu kompaktní mužstvo silné na míči a v kombinaci.“

SK Brušperk – TJ Heřmanice 2:2 (1:1)

Branky: 3. Polášek, 59. z penalty Ječmének – 14. a 66. z penalty Valouch

Rozhodčí: Hrňa – Seidler, Kontoršikov

ŽK: Manďák, Blahut, Makúch – Strojek, Valouch, Žiga

Diváci: 180

Brušperk: Mičík – Havránek (36. Cigánek), Manďák, Makúch, Blahut – Vančo, Polášek, Ječmének, Demel – Šlesinger (89. Pindor), Tomáš Koval. Trenér: Dostalík

Heřmanice: Žiga – Hudeček, Mooc, Radomír Koval, Suchopa (90. Vala) – Strojek, Dominik, Valouch, Strakoš, Michalák – Janda (57. Zachoval). Trenér: Mlčoch.