Talentovaný obránce je znovu na půl roku mimo hru. V přípravě absolvoval herní soustředění v Chorvatsku, celkem odehrál deset zápasů. Pak ho Vítkovice poslaly na hostování do třetiligového Dolního Benešova, kde se měl na jaře rozehrát po těžkém zranění pravého kolena. Hned v prvním přípravném utkání za nový tým se mu však zranění obnovilo. Stalo se to přesně před měsícem.

„Utíkal jsem proti hráči, chtěl jsem zabrzdit, abych ho atakoval. Bohužel se mi prolomila noha a vyskočilo koleno, takže jsem hned tušil, že to bude špatné,“ ohlíží se měsíc zpět Radomír Vlk. Nemýlil se, jeho chmurné předpovědi potvrdila diagnóza.

„Chvilku jsem si myslel, že se třeba jedná jen o natažené vazy v koleně, ale rezonance ukázala poškození plastiky křížového vazu,“ povzdechl si Vlk. „Koleno mi navíc oteklo, takže jsem nemohl jít na další zákrok hned.“ Plastická operace jej čeká přesně za týden. První krutá rána Radomíra Vlka postihla vloni v polovině ledna. V přátelském zápase si přetrhl vazy v kolené, navíc měl rozbitou chrupavku a prasklý meniskus.

Mimochodem stejné zranění před dvaadvaceti lety postihlo jeho otce Lubomíra, bývalého vynikajícího obránce Vítkovic. Syn Radek si těžké zranění obnovil znovu na umělé trávě ve Vítkovicích. „Na takovém povrchu je člověk na zranění náchylnější, zvláště po rekonvalescenci. Co se dá dělat?“ pokrčil rameny Vlk. Z nepříjemné události se psychicky těžko zvedá, zvlášť poté, co promarodil prakticky celý loňský rok. „Teď už je to lepší, chodím rehabilitovat, abych si udržel sílu svalu. Doktor říkal, že v létě určitě naskočím do přípravy,“ věří Radomír Vlk.