„Posvícení není každý den,“ utrousil unaveným hlasem Jan Martinka, prozatímní nejlepší střelec Odry Petřkovice v rozbíhajícím se ročníku krajského přeboru.

Bylo pár minut po utkání s Hájem ve Slezsku, které jako první celek sebralo domácí nějaký ten bod. Ve čtvrtém kole. A vůbec poprvé se v mistrovském utkání vytáhlý útočník v novém působišti neprosadil. Zůstal na pěti brankách.

„Tentokrát jsme nehráli kolektivně, ale je to pořád teprve začátek sezony. I když je pravda, že bychom se v případě dalšího vítězství mohli udržet na první příčce,“ pravil zklamaně petřkovický trenér Václav Štverka. Jeho svěřenci si sice vypracovali více než dost vyložených brankových příležitostí, avšak jediný vstřelený gól jim v sobotu vpodvečer přinesl pouze bod.

Aspoň ten se povedlo trefit dobíhajícímu Tomáši Voznicovi, který doklepl hlavičku zmiňovaného Martinky po stříleném Dardově centru, jež zaťukala na tyč Ujfalušiho branky. „To jsou moje typické góly, ale nakonec je to jedno, jestli je to šmudla, nebo výstavní rány ze třiceti metrů,“ pokusil se zkušený forvard, jemuž už vypršel trest za vyloučení, uvolnit neveselou atmosféru okolo petřkovické kabiny.

„Háj je kvalitní soupeř, kterého jsme však teď doma sami posadili na koně. Neproměnili jsme spoustu opravdu vyložených šancí, a musíme si přiznat, že nemáme až tak pevnou obranu, takže bylo pravděpodobné, že i hosté si něco vypracují,“ rozpovídal se domácí lodivod při vzpomínce na akci z třiašedesáté minuty. V ní aktivní Martin Šubrt vyslal milimetrovou kolmicí do úniku útočníka Tomáše Trupla, jenž po kličce vybíhajícímu Otoupalíkovi poslal Háj ve Slezsku do vedení. Vedoucí brance hostů navíc předcházelo varování v podobě pohotové střely do tyče z kopačky Michala Horáka.

„Na rozdíl od některých předchozích zápasů nám vázla kombinace a tentokrát mi u mých kluků chybělo více pohybu větší důraz v osobních soubojích. A rozhodně to nemíním svádět na teplé až horké počasí,“ doplňoval domácí trenér, který dokonce ještě v průběhu prvního poločasu sáhl ke střídání, když vyměnil Hubeňáka za Sysalu.

„Syslíka jsem určitě nestáhl kvůli špatnému výkonu, spíše mi šlo posílení záložní řady. Od počátku jsme totiž vyprodukovali až nezvykle moc nakopávaných míčů. Bohužel ani tahle změna či pozdější stažení ne úplně zdravého kapitána Tomka, který měl v týdnu horečky, oživení nepřinesla,“ podotkl Václav Štverka s tím, že se určitě nechce vymlouvat ani na absenci tradičního špílmachra Levčíka. „S tím se musí počítat. A je navíc jasné, že David tady věčně taky nebude. Mám v kádru kluky, kteří mají ambice jej zastoupit, ovšem tentokrát je bohužel výkonem nepotvrdili,“ dodal trenér Václav Štverka závěrem.

Petřkovickou Odru za týden čeká zápas ve Frenštátě pod Radhoštěm, doma se fanouškům představí 17. září v utkání proti Janovicím.

FC Odra Petřkovice – TJ Háj ve Slezsku 1:1 (0:0)

Branky: 83. Voznica – 63. Trupl. Rozhodčí: Osička – Mrózek, Picmaus. ŽK: Burián – Maloch. Diváci: 120

Petřkovice: Otoupalík – Darda, Sysala (33. Hubeňák), Burián, Uličný – Smékal – Fojtík, David Štverka, Tomek (63. Jiří Horák) – Kadlčík (50. Voznica), Martinka. Trenér: Václav Štverka

Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Maloch (57. Janíček), Reichel, Halška, Komárek – Ďurko (76. Chodílek), Lesniak, Nádvorník, Šubrt, Michal Horák – Trupl (90. Prokša). Trenér: Martin Rozhon