V osmé minutě si vypracoval dokonce největší příležitost první půle, ale Hájovský orazítkoval jen tyč a odražený balon nedokázal vrátit do odkryté branky Mlika.

Střelecký koncert Slezanů spustil až po obrátce Partyš, který se přesně položil do Kolínkova centru. Jako by se tím domácí zbavili trémy, na trávníku už bylo jen jedno mužstvo. Ofenzivní styl Opavě přinesl další šance a góly; Partyše napodobil Zapletal, jenž se o deset minut později uvolnil v šestnáctce a zamířil k tyči. Stejný muž pak využil i zaváhání sokolovské obrany a odražený míč potřetí napálil za Bertelmanova záda. Na tři góly domácím stačila čtvrthodina.

Hosté mohli porážku alespoň snížit, jenže v 73. minutě opavský gólman Novák chytil Salákovi pokutový kop a další vyloženou šanci pohřbil nepřesnou střelou Šorfa. Domácí tak těsně před koncem navýšili rozdíl na čtyři branky, Bertelmana pokořil technickým lobem ještě Kiša.

 

 

Opava - Sokolov 4:0 (0:0)

Branky: 57. a 62. Zapletal, 47. Partyš, 88. Kiša. Rozhodčí: Mikel. ŽK: Barteska, Kozák - Hájovský, Mach. Diváci: 2282.

Sestavy:

Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Víšek - Zapletal (63. Kiša), Wirth, Barteska (71. Sluka), Partyš - Kozák, Půda (12. Halaška). Trenér: Neček.

Sokolov: Bertelman - Kura, Mach, Sláma, Bakeš - Mlika (46. Salák), Hájovský, Čada, Koukal - Šorfa (82. Huber), Jiráček. Trenér: Matejka.