Domácí dali prostor vesměs hráčům béčka a širšího kádru, ale i bez řady opor měli proti druholigovému soupeři blízko k vítězství, o které je deset minut před koncem připravil technickou střelou z velkého vápna Šillinger.

Trenér Karel Večeřa nechal odpočívat všechny prověřené muže kádru a nedoléčeného Rajtorala, který má ještě z mistrovství Evropy jednadvacítek nakopnutý lýtkový sval. "Chtěl jsem vidět v akci kluky, kteří se vrátili z hostování a posunuli z juniorky. Naznačili, že jsou tady oprávněně, bude jen na nich, jak se dokáží prosadit," řekl novinářům Večeřa.

Na levé straně obrany zkoušel jednadvacetiletého Jiřího Razíma z Viktorie Plzeň, který na jaře hostoval v Čáslavi. "Bude s námi ještě dále trénovat a odehraje i další zápas, pak to vyhodnotíme," uvedl Večeřa.

Ostravští mladíci dnes po parádní trefě slovenské posily celku z Uherského Hradiště Gottwalda prohrávali, ale pak dokázali skóre otočit. Hosté, kteří představili několik nových tváří včetně Václava Činčaly, Pavla Eismana, Aleše Chmelíčka či Pavla Šultese, srovnali až deset minut před koncem.

Další zápas před odjezdem na herní soustředění do Německa odehrají Ostravští příští úterý na Bazalech proti Zlínu.

 

Výsledek:

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)

Branky: 25. Böhm z pen., 69. Metelka - 11. Gottwald, 80. Šillinger. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 200.

Sestava Ostravy: Buček (46. Prepsl) - Lisický (46. Řezník), Pavlík, Ricka, Razím - Mucha, Marek (46. Mišinský), Ficek (46. Metelka), Zapalač (46. Koubek) - Böhm, Galajda.