David Levčík i díky svým vlastním zkušenostem věří, že společnými silami vytáhne momentálně až deváté Petřkovice do vyšších pater tabulky krajského přeboru. „Kdybychom na konci soutěže byli někde na čtvrtém pátém místě, pak si myslím, že by to bylo super,“ říká odhodlaně.

Zimní příprava se pomalu všem týmům z nižších soutěží chýlí ke konci… Jaká byla v Petřkovicích?

Myslím si, že to je pořád stejné. Dva tréninky v týdnu někde v přírodě výběh, pak posilování a jednou za týden umělka v Hlučíně. K tomu navíc většinou víkendový přípravný zápas. V Petřkovicích za těch pět roků, které tam působím, nikdy nic speciálního nebylo. Hala, tělocvična, nebo soustředění… Ne, to ne. Když to tak vezmu, byla to i letos standardní příprava, se kterou jsme však letos začali o něco později než v předchozích letech, ale od toho 25. ledna to myslím stačilo. Ale je to i tak dlouhá doba.

Do týmu se začleňují dva noví ofenzivní hráči. Věříte, že konečně zacelí mezeru, která v petřkovické ofenzivě vznikla?

Tak na nějaké soudy je samozřejmě ještě brzo. Ale útok jsme posílit potřebovali. To je bez debat. I když i v dobách, kdy ten klasický útočník na hřišti třeba i chyběl, jsme dokázali hrát pro diváka myslím zajímavý fotbal a těch gólů jsme dali docela dost. Tak nějak se to rovnoměrně rozložilo. Je však fajn, že teď přišli rovnou dva útočníci, od kterých si slibujeme jen ty góly. Na druhé straně však nakonec odešel po půlročním hostování stoper Kamil Indra, takže teď musíme spíš hledat náhradu pro změnu tam. Myslím si však, že už teď má trenér nějaké dvě tři varianty připravené. Takže opakuji: uvidíme, jak to na jaře bude nakonec vypadat.

Je náhlý odchod zkušeného Indry velké oslabení?

Jak se to vezme. Samozřejmě, odehrál celý podzim na místě středního obránce, či chcete-li stopera. Je však pravda, že určitě ne všechny zápasy byly podle našich představ i představ trenéra Štverky. Což koneckonců i vám v průběhu první poloviny sezony říkal, že? Zase je pravda, že s ním odešlo i několik gólů a respekt u soupeřů, které si vydobyl svým jménem a agresivním způsobem hry.

Do vaší jarní premiéry v Pusté Polomi schází sice ještě dva týdny, přesto mi to nedá, abych se nezeptal – máte nějaký konkrétní cíl pro jaro?

Rozhodně bychom se rádi posunuli v tabulce výš, než kde jsme teď. Mančaft na to teď v Petřkách je. Ale je otázka, co budeme předvádět na hřišti v reálu. Kolik bodů budeme uhrávat v domácích zápasech. Právě doma to totiž třeba i na ten podzim nebylo moc dobré. Kdybychom na konci soutěže byli někde na čtvrtém pátém místě, pak si myslím, že by to bylo super.

A které celky vy sám považujete za velké aspiranty na boj o absolutní čelo pořadí v krajském přeboru?

Víte co? Ta tabulka na to ukazuje celkem jasně. Je tam Krnov a Pustá Polom. Ale zas na druhé straně krajský přebor je tak specifická soutěž, v níž se běžně stane, že třeba i první nebo druhý tým prohraje u dvanáctého. Ale myslím si, že právě Krnov se bude nahoru asi dost tlačit. Otázka je, jak to bude vypadat s Pustou Polomí, která už opakovaně hraje v popředí. Oni mají opravdu skvělý tým, končívají druzí třetí, ale za každou cenu se tam necpou. To jsou ovšem jen mé spekulace, nevím, jaký bude na ně vyvíjen tlak třeba od jejich sponzorů. Z dalších týmů momentálně nevím, kdo by tam mohl vyskočit. I když se většinou na jaře vždy někdo takový objeví. Ti to tam pak válcují…

Příprava Petřkovic ve výsledcích

FC Odra Petřkovice – TJ Sokol Dolní Lhota (I.B třída) 5:0 (Voznica 2, Hubeňák, Ondračka, Kadlčík)

FC Odra Petřkovice – Lokomotiva Petrovice (divize) 2:2 (Horák, Kadlčík)

FC Odra Petřkovice – FK SK Polanka (I.A třída) 5:0 (Voznica, Indra, Kadlčík, Levčík, Štverka)

FC Odra Petřkovice – FC MSA Dolní Benešov (divize) 1:5 (Vítkoviský)

FC Odra Petřkovice – Sokol Krásné Pole (I.A třída) 4:3 (Michálek 2, Levčík, Voznica)

FC Odra Petřkovice – TJ Sokol Hať 5:1 (Kadlčík 3, Štverka 2)

TJ Sokol Dolní Lhota – FC Odra Petřkovice 2:2 (Tomek, Kašický)
Nejbližší zápasový program Odry

Středa 16. března od 18 hodin proti Vítkovicím U19 (Městský stadion v Ostravě)

Sobota 19. března od 15 hodin proti Hlučínu U19 (v Šilheřovicích)

Neděle 27. března od 15 hodin ostrý mistrovský start v Pusté Polomi