Fotbalisté Poruby ve své premiérové sezoně po návratu do krajského přeboru skončili čtvrtí a stali se nejlepším ostravským týmem v soutěži. Petřkovice totiž skončily o příčku za nimi. „To je sice pěkné, ale přece jen se nemůžu ubránit dojmu, že jsme mohli být i výše. Před sezonou bychom to samozřejmě brali, ale soutěž jsme měli skvěle rozehranou a mohli jsme se rvát o postup. V průběhu jara jsme několikrát zklamali, a to nás stálo lepší umístění,“ zamyslel se nad skončenou sezonou trenér Poruby Zdeněk Svatonský.

Na konečném čtvrtém místě skončili i přes porážku 0:1 v posledním kole, kterou jim udělil Bohumín. „Závěr byl takový divný. Už nějakou dobu nám o nic nešlo a zápasům pak chyběl takový ten náboj. Utkání proti Bohumínu bylo takovým klasickým případem. Dvacet minut jsme byli aktivnější, měli jsme šance a nastřelili i tyčku a pak se to obrátilo. Bylo to v klidu a já takové zápasy, ve kterých o nic nejde, moc rád nemám,“ řekl Svatonský.

Příprava na další sezonu začne naplno 16. července a do té doby by trenér chtěl mít jasno aspoň o některých posilách. „Vyhlídnuté nějaké hráče už samozřejměmám, ale dokud to nebude jisté, nechci o tom mluvit. Během dovolených budeme jednat s kluby, kde ti hráči hrají, a uvidíme, jak to dopadne,“ poznamenal porubský kouč.

Cílem je posílit mužstvo tak, aby hned od prvních kol útočilo na postup. „Samozřejmě bychom chtěli být zase o něco silnější. Přece jen by si Poruba zasloužila hrát výše než jen v přeboru,“ dodal Svatonský.

Příští rok se o svůj areál v Porubě budou dělit s rezervou Baníku, která letos spadla do divize. Klub uznává, že bude trošku problém s místem, protože už teď v areálu hraje deset celků od mužů po přípravky. „Zatím ta dohoda s Baníkem není stoprocentní. Bylo by tady jedenáct týmů a to už je opravdu hodně. Ale věřím, že pokud tady budou, budeme spolu vycházet. Slibujeme si od toho i rozšíření spolupráce s Baníkem,“ dodal Zdeněk Svatonský.