Doma proti ambicióznímu Havířovu, který vede bývalý kanonýr Martin Rozhon, se pořádně nadřeli aspoň na bod. Ten jim v poslední minutě zajistil Stanislav Stuchlík.

„Nakonec asi musíme být spokojeni. Máme bod a ten jsme získali se štěstím. Před zápasem bychom remízu samozřejmě nebrali, ale hodně to ovlivnilo vyloučení našeho Voznici. Nakonec můžeme být rádi, že jsme neprohráli,“ řekl trenér Poruby Zdeněk Svatonský, kterého mrzelo, že jeho tým nedokázal utkání rozhodnout v prvním poločase, kdy měl několik slušných šancí.

„V první půli jsme měli hru pod kontrolou, vypracovali jsme si několik příležitostí a minimálně dvě byly tutové. Bohužel jsme je neproměnili a soupeř se po vyloučení Voznici dostal na koně,“ řekl porubský kouč.

Havířovský soupeř se může pyšnit velkou podporou fanoušků a několik desítek jich dorazilo i do Poruby, kde o sobě dali vědět i několika dělobuchy. „Bylo to hlučnější než obvykle, ale celkově to bylo v normě. Až na ty dělobuchy se chovali slušně a korektně. Mysleli jsme si, že to bude horší,“ pochválil fandy soupeře Svatonský.

Ostravský tým se už chystá na druhý zápas, kde jej čeká soupeř ještě silnější, podzimní lídr z Bohuslavic. V minulém kole ale dostal v Petřkovicích pět branek a před vlastními fanoušky se bude snažit napravit úvodní výbuch.

„Vysoko prohráli, ale to nemusí nic znamenat. Takové zápasy se stanou a někdy prostě dostanete gól z každé akce. Nebo naopak vám tam každá vaše střelaspadnea vysoko vyhrajete. Víkendový zápas bude úplně jiný amy se na něj poctivě připravujeme,“ zamyslel se porubský kouč.

Ten věří, že v Bohuslavicích se jeho týmu podaří uspět. „Vždy jsem do hráčů lil, že hrát se dá proti komukoli a do zápasu nesmějí jít předem poraženi. Víme, co by na ně mělo platit, a jedeme tam pro body,“ hecoval kouč třetího celku krajského přeboru.

Porubský tým má stejně jako vedoucí Petřkovice a druhé Bohuslavice jednatřicet bodů. A tak ani případná porážka v podstatě nic neznamená. „Prostě by nám odskočili o tři body a to se dá vždycky stáhnout. Stačí jeden povedený zápas a jste opět ve hře. Jsem rád, že soutěž je tak vyrovnaná a o postup se bude bojovat až do konce. Doufejme, že my se k němu přiblížíme i body z Bohuslavic,“ dodal Zdeněk Svatonský.

Porubští by navíc chtěli odčinit výpadek z podzimu, kdy se soupeřem doma prohráli vysoko 0:3 a šlo o jeden z nejnepovedenějších podzimním výkonů ostravského mužstva.