„Ačkoli jsme byli v soutěži nováčky, chtěli jsme postoupit. A to se podařilo. Navíc jsme si postup zajistili už několik kol před koncem. Takže asi musím být spokojený,“ začal s bilancováním trenér Radvanic Ivo Müller, kterému náladu kazí akorát jedna věc. Původně mužstvo chtělo I. B třídou projít bez ztráty bodu, což se nepovedlo. V posledních šesti kolech, když už byl postup jistotou, totiž tým čtyřikrát jen remizoval.

„Je to škoda, ale dá se to chápat. Do rozhodujícího utkání jsme byli bezchybní a výkony byly dost slušné. Pak se ale promítlo to, že máme tak velký náskok a soustředění na zápasy nebylo ideální. Ale aspoň jsme to prošli bez porážky,“ poznamenal radvanický kouč.

Mužstvo má ve svém středu zkušené a ostřílené borce a několikrát málem dojelo na příliš úzký kádr. Párkrát se i stalo, že trenér měl na lavičce třeba jen jednoho hráče na střídání. „Musíme prostě kádr rozšířit. Momentálně vedeme několik jednání, ale není to vůbec jednoduché. Předběžně jsme domluveni a hráči by k nám měli přijít vesměs na hostování. Ale potřebujeme to s jejich kluby dotáhnout do konce,“ řekl Müller s tím, že uvažuje o čtyřech posilách: „I tady se vyskytl problém, protože jsem měl určité kluky vytypované, ale někteří z nich mi řekli, že chtějí s fotbalem skončit.“ V I. A třídě by mužstvo rozhodně nechtělo hrát druhé housle. Ale jak vysoko by se mohlo pohybovat, to je zatím ve hvězdách. „Chceme vytvořit takové mužstvo, abychom se první rok bez problémů pohybovali ve středu tabulky a pokud možno i atakovali špici. Prostě chceme být takovým černým koněm, který bude čeřit vody,“ zamyslel se nad ambicemi trenér Radvanic.

Ty se po roce v azylu konečně mohou vrátit na domácí hřiště, které je už zcela zrekonstruované. Na něm už začnou 11. července s přípravou, a budou tak mít dostatek času zvyknout si na ně před začátkem soutěže.