Rozhodlo se o tom v úterním (1. května) vloženém kole, kdy celek trenéra Iva Müllera vyhrál 2:0 v Heřmanicích.

„Byl to ale opravdu těžký zápas. Podle mě mají domácí jedno z nejlepších mužstev v soutěži a je pro mě záhadou, že nejsou v tabulce mnohem výše. Už na podzim jsme se s nimi trápili, stejné to bylo i ve středu,“ pochválil Heřmanické kouč vedoucího týmu I.B třídy.

V utkání totiž stačilo málo a Radvanice mohly ztratit vůbec první body. „Vedli jsme 1:0 a domácí kopali proti nám penaltu, kterou náš brankář chytil. Kdyby ji dali, mohlo se pak stát cokoli. Druhý pojišťovací gól jsme totiž dali až v samém závěru,“ oddechl si Müller.

Do konce soutěže tak schází ještě sedm kol, a ve hře je tedy jednadvacet bodů. A právě o tolik vedou Radvanice před druhou Dolní Lhotou. Vzhledem k tomu, že vzájemné zápasy má lídr lepší stejně jako skóre, postup mu už uniknout nemůže. V sobotu, kdy v azylu ve Lhotce přivítají třetí Šilheřovice, se tedy může slavit. „Ještě jsme se o tom nebavili, ale možná něco bude. Uvidíme,“ usmíval se Müller.

Mužstvo tak splnilo cíl pro tuto sezonu, a může se tedy začít připravovat na boje v I.A třídě. „Už na tom intenzivně pracujeme. Mám vytypovaných několik hráčů, které bych u nás rád viděl, ale konkrétnější bych mohl být až v půlce května. Mělo by jít asi o tři hráče, kteří by měli vnést do týmu větší konkurenci. Kádr totiž máme poměrně úzký, a to by se nám mohlo v budoucnu vymstít,“ poznamenal kouč suveréna I.B třídy.

A vyšší soutěž by se už měla hrát na domácím hřišti, protože to je v současnosti v rekonstrukci a tým hraje ve Lhotce. „Podle informací, které mám, bychom od příští sezony měli hrát už doma. Určitě se na to těšíme,“ dodal Müller.