Domácí totiž dali druhou branku až z penalty v poslední minutě utkání, což se hostůmpochopitelně nelíbilo. Radvanice si vybojovaly postup do I.A třídy už v minulém kole a posledních sedm utkání soutěže už jde jen o to, zda ji dokáží dohrát beze ztráty bodu. Přijít o ně ale mohly už v sobotu, kdy se na „vlastním“ hřišti ve Lhotce utkaly s třetímiŠilheřovicemi.

Hosté totiž svým výkonem favorizované domácí překvapili a ačkoli měly Radvanice trošku více ze hry, do šancí se dostávaly jen sporadicky. „Naše taktika byla taková, že budeme co nejvíce zahušťovat prostor před šestnáctkou a vyrážet do brejků. To se nám víceméně dařilo, i když to bylo takové zbrklé. Spokojenější jsem v tomto ohledu spíše s druhou půli,“ řekl k utkání trenér Šilheřovic Lubomír Novák.

Domácí začali hrozit především ze standardek a po pětatřiceti minutách hry protlačil po rohu míč do branky Stepek. Ovšem radost domácím vydržela jen čtyři minuty. Šilheřovice zahrávaly přímý kop a Vilkus hlavou vyrovnal na 1:1.

Po změně stran se domácí snažili zvrátit stav na svou stranu a hosté hrozili z brejků. Celkově ale utkání chyběla větší fotbalovost a především Radvanice zdaleka nedokazovaly, že jsou jednoznačným suverénem soutěže, který stále ještě neztratil ani bod. Herně nebyly lepší než soupeř. „Z naší strany to bylo dneska hodně neurovnané. Měli jsme hrát mnohem jednodušeji a hlavně jsme dneska zapomněli běhat. Hráči si musí uvědomit, že úspěch přináší poctivá hra, kterou jsme praktikovali v minulosti, a ne takový chodící profesorský fotbal,“ zlobil se domácí kouč Ivo Müller, podle kterého jeho svěřenci předvedli jeden z nejhorších výkonů v sezoně.

„Opravdu se mi to nelíbilo a jsem zklamaný. Od první minuty do konce jsme hráli moc laxně a mysleli jsme si, že vítězství přijde samo. A nechybělo moc, a soupeř si odvezl bod,“ kroutil hlavou Müller. Hosté se ale toho bodu nakonec nedočkali. V poslední minutě totiž rozhodčí posoudil zákrok před brankou šilheřovického Köhlera jako penaltový a zkušený Randýsek zajistil domácím vítězství. Hostům se samozřejmě výrok sudího nelíbil.

„Především jsme v závěru soupeře neměli pustit do šestnáctky, protože se dalo čekat, že to budou zkoušet. A rozhodčí jim to zbaštil. Za sebe řeknu, že jsem to viděl poněkud jinak než rozhodčí. A u naši branky jsem měl několik kolegů a timi můj pohled potvrdili,“ uvedl Lubomír Novák, který takovouhle porážku jen těžko nesl. „Hodně mě to naštvalo. Určitě jsme měli na to, abychom Radvanicím vzali první body. A pak přijde toto,“ dodal Novák.

Jeho protějšek Ivo Müller byl v otázce pokutového kopu logicky mnohem diplomatičtější. „Já nevím. Měl jsem to přes celé hřiště a moc jsem to neviděl. Ale nějaký kontakt tam podle mě byl,“ řekl trenér Radvanic.

 

TJ Baník Radvanice - TJ Sokol Šilheřovice 2:1 (1:1).

Branky: 35. Stepek, 90. Randášek z pen. - 39. Vilkus.

Radvanice: Šmíra - Gaida, Obádal, Komár - Randášek - Šimek (Horváth), Gryc, Stepek, Čapka - Dziak (Ohnoutek), Valík.

Šilheřovice: Köhler - Chmelař, Plaček, Vilkus, Lasák - P. Rendzina, R. Rendzina, Jakubec, Volný - Novák, Schulla.