„Je pro nás ohromným potěšením, že nám tím město dalo najevo, že jsme pro ně opravdu solidní partner pro pořádání tak významné akce,“ konstatoval předseda představenstva FC Baník Jakub Kahoun. Turnaj se uskuteční v sobotu 15. prosince.

„Po konci podzimu se každý z účastníků bude těšit na dovolenou, proto jsme program raději nahustili do jednoho dne. Osloveny byly kluby z regionu, ale i z Polska a Slovenska, a už je tak skoro jisté, že turnaj bude mezinárodní. Víc o přípravách se brzy dozvědí novináři i fanoušci na tiskové konferenci přímo na magistrátu,“ řekl Jakub Kahoun a doplnil, že pochopitelně se bude o obhajobu nádherné trofeje pokoušet i Slezský FC Opava.

„Další kluby ale neprozradíme,“ dodal. V kuloárech se ale hodně nahlas mluví o tom, že do Ostravy přijede třeba polský klub GKS Katovice. Hrát se bude na speciálním povrchu na zimním stadionu Sarezy a pro fanoušky se chystá nesmírně bohatý doprovodný program.

„Jde hlavně o to, aby mohli fandové přijít také s dětmi a prožili s námi příjemné předvánoční odpoledne. Chceme pamatovat na všechny,“ dodal Jakub Kahoun. V prize money bude mezi šestici klubů rozděleno celkově 850 tisíc korun.