Mužstvo Vratimova se po podzimu krčilo na poslední příčce krajského přeboru a cíl pro jaro ani nemohl znít jinak než pokusit se o záchranu. Posílený mančaft do druhé části soutěže vstoupil poměrně dobře, ale na dobré výsledky doma není schopen navázat venku. Naposledy se to projevilo v posledních dvou kolech. O víkendu tým zdolal Bruntál, ovšem v úterním kole jasně prohrál v Čeladné 0:3.

„Ten zápas jsme nezvládli. Neproměnili jsme šance, což se soupeři podařilo. Byl šťastnější, a my jsme s postupujícím časem začali vršit jednu chybu na druhou. Výsledkem pak byl třetí vlastní gól,“ posteskl si předseda klubu Petr Spiller, který se nakonec rozhodl ke kroku, od něhož si slibuje nový impuls. Včera odvolal dosavadního trenéra Dušana Kohuta, kterého nahradí Pavel Strapač. Ten už v minulosti Vratimov trénoval. Důvodem výměny ale nebyla nespokojenost s výsledky.

„Ačkoli mužstvo připravil dobře, museli jsme se s ním rozloučit. Od disciplinárky dostal trest na čtyři utkání, amy potřebujeme někoho, kdy by tým pevně při zápasech vedl. A to v tomto případě nešlo. Navíc věřím, že to přinese nový impuls, který tým zase zvedne,“ řekl Spiller.

A nějaký impuls bude potřeba. Tým totiž čeká opravdu těžký los a postupně se utká s celou špičkou soutěže. Začíná s Velkou Polomí, pak následuje duel na hřišti vedoucích Bohuslavic a utkání s Petřkovicemi a Porubou. A ve všech případech by mužstvo potřebovalo bodovat.

„Podle všeho letos z kraje budou padat čtyři mužstva a podle našich propočtů bude k záchraně stačit šestatřicet bodů. A my jich máme dvacet. To znamená, že budeme muset vyhrát všechno doma a přivézt i něco z venku. Věřím, že to zvládneme, ale jednoduché to nebude,“ dodal předseda vratimovského fotbalu.