„Bylo to opravdu těžké, ale vyšlo to. Důležité bylo, že jsme se dali hráčsky dohromady, a to je především zásluha mladého trenéra Vladana Pražáka. Ten kluky v podstatě k záchraně dotáhl. Škoda, že od nás odchází. Od příští sezony bude trénovat ligový dorost Vítkovic,“ povzdechl si předseda mužstva Petr Spiller, který už intenzivně jedná s jeho nástupcem. „Jméno zatím ještě nebudu říkat, protože to nemám podepsané. Ale mělo by jít o zkušeného kouče, který v minulosti hrával ligu za Baník. Ale jméno po mně zatím nechtějte,“ řekl předseda klubu.

Tým na jaře šlapal a prioritou pro další sezonu je udržet ho pokupě. Ale ani to nebude dvakrát snadné. „Kolem několika našich kluků už krouží funkcionáři jiných klubů. Například o Nováčka má zájem Frýdek-Místek,“ poukázal na možný odchod šestnáctibrankového střelce Spiller. Zájem je ale i o jiné hráče, navíc někteří fotbalisté byli v klubu jen na hostování a to jim skončilo.

„Uvidíme, koho tady na začátek přípravy, která bude probíhat od 17. července, budeme mít. Pořád věřím, že kluky udržíme, navíc se nám vrací hráči z hostovaček a zapojí se i dorostenci. Na programu máme pět přípravných utkání a věřím, že se dobře připravíme,“ poznamenal předseda klubu.
A ambice pro příští rok? „Chtěli bychom se samozřejmě vyhnout problémům, které jsme měli letos. Chtěli bychom hrát ve středu tabulky, ale záležet bude i na tom, jak silní budou i soupeři,“ dodal Petr Spiller.