Mužstvo je silné především doma, kde dokáže bodovat, bohužel venku se mu nedaří. Navíc v posledních kolech čekají tým velmi silní soupeři ze špičky tabulky. V úterní dohrávce mužstvo jelo do vedoucích Bohuslavic, a i když nakonec prohrálo, favorita potrápilo.

„Bohužel nám to nevyšlo. Ale domácí to neměli jednoduché. Dokud jsme měli síly, tak jsme bojovali a ve dvacáté minutě jsme mohli jít do vedení. Ale Úlehla z penalty trefil jen břevno. Kdybychom to dali, mohlo být všechno jinak,“ povzdechl si předseda klubu Petr Spiller.

Utkání se tak v neprospěch hostů zlomilo po změně stran. Bohuslavice třikrát udeřily a potvrdily pověst nejlepšího mužstva soutěže. „Nezvládli jsme to. Obránce Raška udělal dvě hrubky a bylo vymalováno. Ale opravdu musím uznat, že soupeř byl lepší,“ přiznal Spiller. V Bohuslavicích měl tým navíc velké problémy se hrou dopředu. A není divu, protože trenéru Strapačovi chyběli hned tři útočníci. Stanislav Tříska laboruje se zraněním a dvojice Radim Sklenička - Stanislav Kupka absentovala kvůli pracovním povinnostem.

Série těžkých utkání pokračuje i v dalších kolech. Už v sobotu 12. května se tým utká venku se čtvrtými Petřkovicemi a opět půjde o mnoho. Do konce zbývá sedm kol a při předpokládaném sestupu čtyř celků si mužstvo nemůže dovolit příliš ztrácet.

„Bude to těžké. Ale v Petřkovicích jsme ještě nikdy neprohráli, takže doufám, že to prodloužíme. Soupeř má ale úplně jiné mužstvo než v minulosti, takže jednoduché to nebude. Věřím, že pro body uděláme maximum,“ uvedl předseda klubu.

Do konce sezony mužstvo čekají ještě tři zápasy doma a tři venku. Tým má stejný počet bodů jako poslední Velké Hoštice, ale na čtrnáctý Bruntál ztrácí čtyři body. A to je dost. „Pokud se chceme zachránit, nestačí bodovat jen doma. Musíme něco uhrát i venku. Nejlépe už v Petřkovicích,“ dodal Spiller.