Fotbalisté Vratimova jsou jen krůček od splnění jarního cíle, záchrany v krajském přeboru. O víkendu 9. - 10. června vyhráli i pátý zápas v řadě, když naplno bodovali v Lichnově.

„Vyhráli jsme, ale musím přiznat, že to byl hrozný fotbal. Měli jsme převahu, ale to bylo pochopitelné, protože domácí měli dva vyloučené. Ale dlouho jsme se nedokázali prosadit. Měli jsme snad patnáct šancí, ale dokázali jsme je trestuhodně zahazovat. Nakonec se domácí sesypali a my jsme vyhráli 3:1,“ popsal utkání předseda klubu Petr Spiller.

Tři body z Lichnova jim dávají velmi dobrou výchozí pozici před posledním kolem. Z přeboru letos sestupují čtyři celky a tři z nich - Kobeřice, Bruntál a Velké Hoštice - už jsou jasné. O posledního černého Petra se poperou Lichnov, Krnov, Čeladná a Vratimov. Tomu stačí uhrát jediný bod v duelu proti Starému Městu.

„Máme sice o tři body více než Čeladná, která je prozatím na posledním sestupovém místě. Ale s ohroženými celky máme horší vzájemnou bilanci, například s Čeladnou jsme prohráli 0:2 a 0:3. Takže si o víkendu nesmíme dovolit prohrát,“ řekl Spiller.

Jeho svěřenci hrají doma, kde se jim daří a v zápase budou hrát na vítězství. „Máme všechno ve svých rukou a na remízu spoléhat nebudeme. Soupeř má velmi zkušené mužstvo, kde hrají i borci s druholigovými zkušenostmi. Ale máme je přečtené a na posledním jejich zápase jsme měli i pozorovatele. Takže bychom měli být maximálně připraveni,“ poznamenal předseda klubu.

K utkání by navíc měli nastoupit kompletní. V Lichnově třeba kvůli pracovním povinnostem chyběl Sklenička, na sobotu 16. června jsou připraveni všichni.