Přes zimu mužstvo posílilo, přesto v úvodních dvou duelech vydolovalo pouhopouhý bod.

Prosadilo se až v sobotu, kdy na svém hřišti přivítalo odvěkého rivala z Frýdlantu nad Ostravicí. Ale ani tentokrát to nebylo jednoduché. Hosté, kteří patří do horní poloviny tabulky, si v první půli vytvořili dosti velký tlak a několikrát se sami hnali na brankáře. Skórovat se jim ale nepodařilo.

„Kdybychom po pětačtyřiceti minutách prohrávali 0:3, nemohli bychom si vůbec stěžovat. Soupeř byl opravdu lepší, naštěstí jsme dokázali udržet čisté konto,“ oddechl si předseda vratimovského klubu Petr Spiller.

Doba jeho týmu přišla po změně stran. Nejdříve byl faulován v pokutovém území Marek Úlehla a sám postižený penaltu proměnil. Frýdlant pak dorazil střídající Michal Vyležík.

„Trenér stáhl ze hry technického Jardu Kupku. Ne že by hrál špatně, ale potřebovali jsme do předu bijce,a to je právě Vyležík. A vyšlo nám to, protože dal dvě branky,“ usmíval se předseda klubu.

Díky prvnímu jarnímu vítězství se mužstvo dostalo do kontaktu s týmy před sebou. Zůstává sice poslední, ovšem ztráta na třinácté Velké Hoštice je už jen jednobodová.

„Je to už trošku veselejší. Teď hrajeme v Krnově a bude to klasický zápas o šest bodů. A i v dalších kolech nás čekají utkání se soupeři okolo nás. Takže během tohoto měsíce by se situace v tabulce měla vykrystalizovat,“ uvedl Spiller, kterého mrzí, že mužstvo asi až dokonce přišlo o hráče, od kterého si moc slibovalo. „Zranil se nám Zachoval z Baníku. Vypadá to na přetržené vazy, takže to bude na dlouho.“

Tým boj o záchranu tedy nevzdává. A co k ní má vést? „My jsme mančaft, který musí bojovat od první do poslední minuty. Jsou tady i hráči, kteří mají zkušenosti ze třetí ligy,ale i ti si musejí uvědomit, že základem je maximální nasazení a boj o každý míč,“ dodal Petr Spiller.