„Pro nás je každé jaro těžké, ale letos je spodek tabulky hodně vyrovnaný, a stát se může cokoli. My se ovšem budeme bít o každý bod,“ řekl předseda klubu Josef Vincenci.

Tým má za sebou opravdu dobrou zimní přípravu, kterou vpodstatě celou strávil na vlastním hřišti. Vřesina má totiž kdispozici umělou trávu a během zimních měsíců na ní pořádala fotbalový turnaj. Skončila na něm osmá a celkově má za sebou pořádnou porci dvanácti utkání.

„To je velké plus. Odehráli jsme toho spoustu, a kluci navíc dvakrát týdně chodili trénovat. K dispozici měli opravdu kvalitní terén, takže připraveni jsme maximálně, více jsme už ani udělat nemohli,“ poznamenal Vincenci, kterého mrzí, že mužstvo se příliš nepodařilo posílit.

"Přišel akorát mladý brankář René Vacek zPoruby a zHorní Lhoty nás posílí Marek Krupa. Oslovili jsme asi deset hráčů, ale jejich podmínky jsme nemohli splnit. Ve Vřesině se totiž hraje zadarmo, i když občas jsme schopni hráčům něčím malým přilepšit. Ale ti kluci měli neskutečné podmínky,“ kroutil hlavou předseda klubu.

Začátek jara je pro mužstvo poměrně krutý. Vúvodních dvou kolech totiž mužstvo venku Ostrava-Jih (bývalý NH Classic) a doma Mokré Lazce, což jsou soupeři ze spodku tabulky. A tak už začátek jara může tým trenéra Filipa potopit.

„Duel sNovou hutí bude klíčový. Vítěz trošku odskočí, a remíza vpodstatě nic neřeší. Podle našich informací se ani kádr soupeře příliš nezměnil a na podzim jsme je porazili. Věřím, že i tentokrát zabojujeme a opět budeme bodovat,“ věří mužstvu Vincenci.

Na druhé straně ale Vřesina nepatří kambiciózním týmům a případný sestup by pro ni nebyl katastrofou. „My jsme spadli už třikrát a pokaždé jsme se dokázali vrátit zpět. Naposledy to bylo vdobě, kdy snámi šly výše i Petřkovice, tedy někdy před sedmi lety. Kdybychom sestoupili, svět by nezbořil, ale určitě by to byla škoda,“ dodal Josef Vincenci.