A tam se výběru trenérské dvojice Ladislav Pavlat a Marek Stivar určitě nechce.

Po skončení podzimu je však pohled na tabulku soutěže nemilosrdný. Jižané patří do okruhu celků, jimž nezbývá, než se přes zimu připravit na pořádně horké jaro. „Náš cíl je jednoznačný – musíme udělat vše pro záchranu v soutěži,“ říká v rozhovoru pro Deník trenér Jihu Ladislav Pavlat.

Jak hodnotíte podzimní část sezony? Převažují negativa, nebo pozitiva?
Podzimní část sezony bohužel hluboce zaostala za našimi představami. Nejen špatnými výsledky, ale v mnoha zápasech i předváděnou hrou. Celkově lze natvrdo říct, že to byl propadák! V podstatě není možné najít v našich podzimních vystoupeních, až na řídké výjimky, žádná pozitiva.

Které utkání se vašemu mužstvu v průběhu podzimu nejvíce povedlo?
Když se podíváme na řeč výsledků, pak utkání s Markvartovicemi, jež jsme vyhráli možná až nečekaně vysoko 6:0. Výkon nebyl úplně nejhorší ani v utkání proti Klimkovicím.

Na který zápas byste naopak nejraději zapomněli?
V tom mám zcela jasno. Rozhodně bychom se nechtěli vracet k utkání v Darkovicích. Tam jsme po bezbrankovém poločase v prvních devíti minutách druhé části hry inkasovali čtyři branky a nakonec jsme domů jeli s debaklem 0:5. V takových chvílích člověk přemýšlí, jestli ta práce má vůbec nějaký smysl.

Je ve Vašem týmu hráč, kterého byste rád za výkony, přístup či jinou okolnost rád vyzvedl?
Tak to je těžké. Když mužstvo odehraje tak špatný podzim, pak je složité vyzdvihnout jednotlivce. Ale dobrá: v závěru podzimu se do mančaftu vrátil a ve třech zápasech nám hodně pomohl zkušený obránce Rostislav Dopiriák. Díky jeho organizačním schopnostem jsme si aspoň v posledních zápasech bodově vyspravili chuť – získali jsme sedm z devíti možných bodů, a dokonce jsme v těch zápasech neinkasovali.

Dokázal byste po půlsezoně odhadnout cíle vašeho klubu pro jaro?
Odhadovat není co… My si před sebe spíš musíme postavit jednoznačný úkol či cíl – udělat vše pro záchranu v soutěži.

Který tým vaši soutěž vyhraje a kdo se naopak přimotá do bojů o záchranu?
Na boj o postup do I.A třídy tipujeme Polanku, Kozmice a Píšť. Na opačném pólu tabulky se to bude „vařit“ mezi celky, jež se momentálně nacházejí mezi 9. až 14. místem. Vždyť rozdíly mezi nimi jsou opravdu prozatím minimální.

Podzim Ostravy-Jih v číslech

Bilance celkem: 11. místo: 3 – 3 – 7 18:25
Bilance doma: 11. místo: 2 – 3 – 1 13:7
Bilance venku: 11. místo: 1 – 0 – 6 5:18
Hráči s nejvíce starty: 13 – Ondřej Pavlat a Jan Gelnar, 12 – Radoslav Vaňo, Petr Zezulčík, Čeněk Skoč, Jiří Kroupa a Petr Kroupa.
Nejlepší střelci: Ondřej pavlat 5, Čeněk Skoč a Petr Zdeněk 4.
Soutěž slušnosti: 2. místo (za Kozmicemi)
Žluté karty: 26 (Zezulčík 5, Gelnar a Jiří Kroupa po 3, Pavlat, Zdeněk, Novotný a Dopiriák po 2, Vaňo, Skoč, Jasanský, Drevňák, Pavlík, Bláha a Mališka po 1)
Vyloučení: žádné
Přehled podzimních zápasů Ostravy-Jih v I.B třídě:

kolo: Píšť 2:3
kolo: Polanka (v) 0:1
kolo: Vřesina 1:0
kolo: Klimkovice (v) 1:3
kolo: Hať 1:1
kolo: Darkovice (v) 0:5
kolo: Dolní Benešov B (v) 1:4
kolo: Kozmice 3:3
kolo: Dolní Lhota (v) 1:3
kolo: Darkovičky (v) 1:2
kolo: Hrabová 0:0
kolo: Markvartovice 6:0
kolo: Velká Polom (v) 1:0