Ačkoliv to možná zní neuvěřitelně, je momentální skutečností, že Petřkovice, hrající až pátou nejvyšší soutěž, jsou po prvoligovém Baníku (a kvůli nedávnému souhlasu většinového vlastníka vítkovického klubu s podáním insolvenčního návrhu – pozn. red.) nyní opravdu druhým „nejvýznamnějším“ klubem na Ostravsku.

„Tenhle fakt signalizuje spíš než cokoliv jiného, že je v regionu něco s fotbalem špatně,“ kroutí hlavou trenér Petřkovic Václav Štverka. A tým zpod Landeku se podle toho v souboji možným aspirantem na postup do stejné soutěže i choval. Ovládl střed pole, brzy se dostal do pohodlného vedení a hlavně si s chutí zahrál fotbal.

„V zápase mě u kluků potěšila snaha o zajímavý a aktivní fotbal a taky to množství branek. I přesto bylo vidět, že jsme se v minulých dnech hlavně věnovali takové té hrubé práci, takže zatím tomu chybí trošku víc jiskry a výbušnosti,“ hodnotil petřkovický trenér. Naopak týmu trenéra Lubomíra Adlera to na hřišti tentokrát hodně skřípalo.

Dokonce natolik, že Martin Pliska a Radek Halamíček byli na počátku poslední čtvrthodiny v rozmezí dvou minut hlavním rozhodčím za zbytečné a opakované fauly posláni k nucenému střídání a duel nedohráli.

„Proti Odře jsme byli hodně nedisciplinovaní, rozhádaní a nesoustředění. Asi jsme chtěli víc, než čeho jsme momentálně schopni. Ale i to je však v této fázi někdy hodně důležité, kluci dostali zaslouženou facku,“ vydechl polanecký kouč po splachování hlav v šatně už klidným hlasem.

Jeho svěřenci se sice dostal do první šance, ale nové polanecké posile záložní řady – internacionálovi Vítězslavu Moocovi – se ve skluzu podařilo usměrnit míč jen do náruče připraveného gólmana Otoupalíka, který pak už jen zpovzdálí sledoval gólová zakončení svých spoluhráčů. Těch nakonec bylo pět.

„Soupeři jsme však minimálně tři góly nabídli sami. Hlavně ty chyby při pokrývání obranných standardních situací byly do očí bijící,“ doplnil trenér Adler.

FC Odra Petřkovice – FK SK Polanka 5:0 (3:0)
Branky: 13. Voznica, 26. Indra, 28. Kadlčík, 57. Levčík, 63. David Štverka

Petřkovice: Otoupalík – Burian, Michálek, Indra, Uličný – Horák, Levčík, David Štverka, Tomek – Voznica, Kadlčík. Střídali: Zotyka – Darda, Fojtík, Hanzlík, Vítkovský, Zbíral. Trenér: Václav Štverka
Polanka: Pospíšil – Halamíček, Bartoš, valenčin, Slahúčka – Pliska – Mooc, Kaluža – Planka, Cirkl, Vyležík. Střídali: Gajďok, Fukala, Lys, Pagáč. Trenér: Lubomír Adler