Úvodní minuty utkání vůbec nenapovídaly, že by si hosté z Ostravy měli odvézt porážku, jenomže prováhali počáteční nesourodost domácího výběru.

Svěřenci trenéra Svatonského se rozehrávali pomaleji, ale postupně zlepšili kombinační hru, která jim vynesla po povedené akcí tria Horák - Martinka - Voznica vedení, jež ještě do poločasu stačil navýšit přesnou hlavičkou kapitán Jaroslav Laub.

Ovšem i hosté mohli udeřit, za stavu 1:0 postupoval sám na domácího gólmana Klepka Pulkert, jenže trefil pouze brankářovy nohy. Úvod druhého poločasu zcela ovládli hraničtí fotbalisté a dlouho se zdálo, že ani dvoubrankové vedení domácím stačit nebude.

„Zvláštní, ale pro nás možná typický zápas. Při vedení 2:0 jsme měli ještě pár dobrých šancí, ale soupeři jsme dovolili dostat se do hry a my sami se nakonec o výsledek strachujeme,“ řekl trenér Poruby Zdeněk Svatonský.

Osm minut po změně stran bylo sníženo, hostující kapitán Modelský zatočil přímý kop ke vzdálenějšímu koutu branky Filipa Klepka ne nepodobně, jako se to na Bazalech v utkání s Příbramí podařilo Martinu Lukešovi. V tu chvíli by se asi v ochozech porubského stadionu nenašlo mnoho z té hrstky diváků, jež na stadion dorazila, kteří by si vsadili, že to domácí k vítězství dotáhnou.

Jenomže jim se to povedlo. Navíc přidali ještě další dvě pěkné branky, druhý gól v utkání si připsal Tomáš Voznica, jenž si pohrál s obranou hostí i brankářem Děrešem, a střelecký účet završil hlavičkující Horák.

„Minulý týden jsme ve Velkých Losinách hráli dobrý fotbal, ale prohráli jsme, tentokrát se nám až tolik v souhře nevedlo, ale zato jsme byli produktivní. Takový však fotbal někdy bývá,“ dodal Svatonský závěrem.

VOKD Poruba Tchas – SK Hranice 4:1 (2:0)
Branky: 26. a 76. Voznica, 41. Laub – 53. Modelský. Rozhodčí: Oreščík – Durák, Boček. ŽK: Lesniak – Kuchař. Diváků: 120

Sestava Poruby: Klepek – Chrenko, Laub, Stuchlík, Sluka, Woznica, Horák (89. Komárek), Martinka, Voznica (83. Jiří Svatonský), Lesniak (53. Balažovič), Švec. Trenér: Zdeněk Svatonský
Sestava Hranic: Děreš – Pulkert (89. Žoch), Kundrát, Henkl, Radim Derych, Ladislav Derych (68. Bušina), Modelský, Janíček, Kuchař, Blaha, Ferenc (87. Talach). Trenér: František Rolinc