V ženské divizi se v duelu týmů ze špice tabulky mělo potvrdit, kdo je momentálně nejlepším ženským fotbalovým týmem v Moravskoslezském kraji.

V napínavé bitvě vyhrály Havířovanky 3:2 a zaznamenaly devatenácté vítězství z devatenácti zápasů. Jsou tak už jen jeden zápas od absolutního triumfu v soutěži.

Samotnému zápasu předcházela slavnostní atmosféra, kdy při nástupu hráček na hrací plochu převzaly fotbalistky z rukou náměstkyně primátorky statutárního města Havířov Aleny Zedníkové pohár pro vítěze soutěže. Náměstkyně Zedníková ocenila zcela výjimečné a dlouhodobé úspěchy havířovského týmu, který dělá svému městu velikou čest a poděkovala všem hráčkám za vzornou reprezentaci města.

Velkou kytici a poděkování všech hráček i trenéra Radomíra Zábranského pak obdržela i opora Radka Vítková, která se na rok loučí s týmem.

Domácí ani hostující fotbalistky neměly v samotném utkání nouzi o motivaci. Porazit Baník, který ještě nedávno hrával druhou ligu, to byla pro havířovské hráčky obrovská výzva, stejně jako pro Ostravanky přivodit suverénovi soutěže první ztrátu.

Utkání přineslo velmi kvalitní fotbal v ženském podání a mělo náboj. Domácí fotbalistky otočily nepříznivý stav 0:1 ještě do přestávky. Když pak v 79. minutě přidala Fukalová třetí gól, bylo rozhodnuto, přestože „baňky“ dokázaly ještě korigovat.

Havířovské fotbalistky vyhrály nad Baníkem Ostrava a převzaly pohár za vítězství v soutěži.

„Holky si výhru zasloužily. Byly fotbalovější a vypracovaly si mnohem víc šancí. Ty dva inkasované góly přičítám naší nekoncentraci. Hrajeme hodně ofenzivně, je to náš herní styl, ale občas je potřeba myslet také na zadní kolečka,“ upozornil trenér Havířova Radomír Zábranský a poděkoval za odvedené výkony Radce Vítkové. „Bude nám chybět na hřišti i jako člověk v kabině. Příští zápas se budeme loučit s Hankou Holáňovou, která po dvaceti letech ukončí svou fotbalovou kariéru v utkání s Lubinou,“ informoval Zábranský.

Gascontrol Havířov – Baník Ostrava 3:2 (2:1)

Branky: 30. Porembská, 43. Míčková, 79. Fukalová – 9. Peterková, 82. Jarošová. Rozhodčí: Žurovec. ŽK: Motlochová (H). Diváci: 120.