„Do prvního zápasu jsme chtěli někoho z nižší soutěže, abychom poznali hráče, kteří k nám do tréninkového kempu přijdou. Bohužel v termínu 8. a 9. července ještě nikdo netrénuje, proto jsme zvolili výšlap na Lysou,“ vysvětlil Roman Hulva, jehož mužstvo tak odehraje první dva duely (12. a 15. července) proti druholigistům Frýdku-Místku (17 hodin, Stovky) a Opavě (10 hodin, Jakubčovice).

„Kluci budou hozeni do vody, zvlášť pro hráče z divize či kraje to bude skok. Proto jsme zvolili ještě utkání s Orlovou (středa 19. července od 17.30 hodin v Šilheřovicích), kde laťka nebude tak vysoko a uvidíme hráče v jiné pozici,“ uvedl Hulva s tím, že poté dojde k vyhodnocení a zúžení kádru do podoby, v jaké Odra vstoupí do soutěže.

„Máme hráče, o kterých víme, že když dotáhneme jejich příchod, tak v kádru budou. A pak jsou takoví, co musí zabojovat a místo si zasloužit. K těm, co to nevyjde, chceme být korektní a poskytnout jim prostor, aby si mohli najít místo jinde,“ popsal Hulva.

Závěr přípravy pak v sobotu 22. července obstará první kolo MOL Cupu, kde Odra pocestuje na půdu úspěšnějšího z předkola mezi Bohumínem a Dolním Benešovem, a o týden později generálka v Havířově.

„Pohár bereme naprosto vážně, protože víme, že když ho zvládneme, ve druhém kole nám los může přisoudit soupeře i z ligy. To by byla velká odměna. Rozhodně nic nepodceníme a chceme vyhrát,“ ujistil Hulva.