„Samozřejmě jsme to tak nechtěli, ale zkrátka jsme v poločase prohrávali 0:2. Zpočátku jsme měli některé náznaky, jenže jsme pak neuhlídali dorážku a nepokryli si standardku, o které víme, že je silnou teplickou zbraní. Ale pořád jsem věřil, že to otočíme. Bohužel Teplice hrály hodně tvrdě, zranili nám Vášu (brankáře Vaška) a stejně do toho chodily až do konce. Ale to je fotbal. Ovšem dostat gól v konci je celkem kruté,“ uvedl devětadvacetiletý fotbalista.

Co vás v poločase „nakoplo“?

Řekli jsme si, že můžeme dát během pěti minut dva góly a vrátit se do hry. Sám dobře znám sílu tohoto mančaftu. Povedlo se nám to dokonce otočit, ale bohužel už ne udržet.

Takže máte rozporuplné pocity?

Nevím, jak to vypadalo z tribuny, ale možná to špatný fotbal nebyl. Na to bych se ale musel podívat. Každopádně se na hřišti něco dělo, padlo šest gólů, jenže my jsme ztratili dva body.

Všech šest branek padlo, jak se ve fotbale říká, ze vzduchu. Čím to?

My jsme se na to připravovali, věděli jsme, že se s tím nemažou a všechno centrují. Jenže jsme to neuhlídali. Navíc jsme dvakrát inkasovali ze standardek, což jsou góly zadarmo.

V posledních zápasech to vypadá tak, že hrát Baník začíná až v době, kdy dá soupeři náskok…

To si nemyslím, my jsme byli soustředění. Každopádně i tohle ukázalo, že v mančaftu je charakter. Vrátit do zápasu se nám povedlo teď i na Slovácku. Je ovšem taky pravda, že teď to mrzí ještě o něco víc.

A nemůže to naopak být spíš povzbuzení?

Za půl hodiny tohle utkání pro mě skončí a už budu myslet na Plzeň. Ano, bylo by krásnější tam jet se sedmi body, ale myslím si, že hrát se dá s každým.