Naposledy v sobotu doma „Jižané“ přenechali všechny body doposud venku jen prohrávající Hati. „Byl to ale vyrovnaný duel, kterému by možná spíše slušela remíza,“ smutnil po zápase jeden z ostravských koučů Libor Dolanský.

Hosté od počátku dávali jasně najevo, že jejich podzimní bilance na hřištích soupeřů by právě v Ostravě měla vzít za své. „To, že jsme venku doposud nebodovali je součtem smůly v zakončení, občasných absencí hráčů základní sestavy a chyb v obraně,“ říkal už v poločasové pauze trenér Petr Čecháček. V tu chvíli byl v Zábřehu stav ještě rovnovážný, byť si hosté vypracovali několik solidních palebných možností. Ovšem agilního Radka Chmelaře či špílmachra Michaela Kubíka ostravský gólman Vaňo vychytal.

„Úvod zápasu jsme paradoxně zaspali my. Většinou to totiž jsou u nás v dopoledních časech hosté,“ povšiml si Dolanský, jenž ale i tak mohl jít ke druhému poločasu o něco spokojenější. To by však rychlík Petr Zdeněk musel sólo z třiatřicáté minuty zakončit jinak, než střelou do vybíhajícího brankáře Žlaba, který v dalším průběhu zajímavého utkání dokázal zlikvidovat i pokutový kop, který po držení Libosvárského jedním z hostujících zadáků kopal Milan Bendík. To však bylo už za stavu 0:1. „Michal opět ukázal, že je kvalitní brankář a soupeře opravdu hodně podržel,“ chválil Dolanský hostujícího strážce tří tyčí.

Pokutový kop kopali i hosté. Po právu. „Ta penalta byla jasná,“ shodli se po utkání oba trenéři. Po faulu Jasanského na pronikajícího Vojáčka se míč ujala podzimní haťská střelecká jednička Daniel Vítkovský a s přehledem si připsala sedmý zářez na gólovou pažbu. „To byl jeden z klíčů k první venkovní výhře. Dali jsme první gól. Potom Žlab chytil penaltu a i když se běhavému soupeři, který nás v průběhu druhého poločasu zatlačil do defenzivy, podařilo v závěru snížit, tak do dalších šancí jsme jej nepustili,“ hledal po utkání Čecháček okamžiky, které přivedly jeho svěřence k zisku všech bodů.

Chvíli po neproměněné domácí penaltě se navíc gólově na opačné straně prosadil vytáhlý forvard Bruno Antonín, který chladnokrevně vybíhajícího Vaňa přehodil. V samotném závěru zápasu sice Bendík prokázal brankový instinkt, ale dorážka Jasanského střely už na víc, než jen na korekci stavu nestačila. „V Zábřehu se hrál myslím hodně slušný fotbal, ve kterém se na nás usmálo štěstí. Třeba narozdíl od pátečního druholigového duelu Jihlava – Most, který jsem pískal, to byla úplná Champions League,“ usmíval se Petr Čecháček.

FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Hať 1:2 (0:0)

Branky: 90. Bendík – 57. Vítkovský z penalty, 81. Antonín. Rozhodčí: Byrtus. ŽK: Vaňo, Jasanský, Libosvárský, Ochvát, Novotný, Gřunděl – Gazdík, Vojáček, Antonín.

Ostrava-Jih: Vaňo – Mecner, Jasanský, Pavlát, Kaventa – Ochvát (68. Novotný), Jiří Kroupa, Zezulčík, Zdeněk – Libosvárský (82. Gřunděl), Bendík. Trenéři: Stivar a Dolanský.

Hať: Žlab – Daniel Majer, Cigan, Fasan, Hubert – Gazdík (83. Bortlík), Vojáček, Kubík, Chmelař – Vítkovský, Antonín (89. Machala). Trenéři: Čecháček a Konetzný.